Na miłość nie ma limitu wiekowego, a lekarze mówią, że zakochanie to stan, który znacznie poprawia zdrowie. Jakby powodów było mało, oto kilka tych zdrowotnych, które powinny zachęcać do związku...
Nowe badanie sugeruje, że prawdopodobieństwo pozostawania w długotrwałym szczęśliwym związku jest do pewnego stopnia zależne zarówno od twoich genetycznych uwarunkowań, jak i tych cechujących twojego współmałżonka.
Wystarczy obecność ukochanej osoby przy naszym boku lub też po prostu pomyślenie o niej, by skutecznie zmniejszyć odczuwany stres.
Miłość wpływa nie tylko na nasz stan emocjonalny, ale i fizyczny. Okazuje się, że ludzie zakochani mają niższy poziom cholesterolu, słabną u nich symptomy alergii i zmniejsza się ciśnienie krwi.
Po ponad dwuletniej przerwie, w której czas poświęcił życiu rodzinnemu powraca Michael Bublé. Kolejny album Kanadyjczyka będzie nosić tytuł "❤", czyli "Love", a ukaże się 16 listopada.
Trudno ocenić, ile w Polsce jest samotnych osób w dojrzałym wieku myślących o nowym partnerze, związku... Pokutują przekonania "w tym wieku to juz nie wypada" oraz "Co powiedzą dzieci i rodzina?". Jedno jest pewne – miłość nie zna metryczek i każdemu wolno kochać. Wystarczy zmienić nastawienie do dojrzałej miłości i uwierzyć w siebie. Niestety, nie jest to łatwe, ale na szczęście – całkiem możliwe. Warto więc dowiedzieć się, co ogranicza nas samych i postarać się przezwyciężyć własne uprzedzenia.
Podobno miłość sprawia, że rozkwitamy. Najwyraźniej jest to prawdą w odniesieniu do naszej figury - zwykle bowiem staje się ona wówczas bardziej okazała.
Niektórzy oburzają się na ten zwyczaj, innym bardzo przypadł on do gustu. 14 lutego od jakiegoś już czasu obchodzimy - także w Polsce - Dzień Zakochanych.
Jakimi słówkami uwodzą Francuzi i Włosi? Czy język niemiecki może być romantyczny? Jeśli Walentynki w tym roku planujesz spędzić z ukochaną osobą zagranicą albo w obcojęzycznym towarzystwie, warto dowiedzieć się, jakie są najpopularniejsze czułe słówka w językach obcych.
Jak to się dzieje, że niektórzy są szczęśliwymi małżonkami w wieloletnim stażem, a inni zostają w małżeństwie raczej z przyzwyczajenia lub decydują się na rozwód? Nie tylko osobowości i różne życiowe zdarzenia mają wpływ na poziom szczęścia w parze, sami małżonkowie wskazują na określone zachowania i przyzwyczajenia, które budują satysfakcję ze wspólnego życia.
W Polsce rozpada się trzydzieści procent małżeństw, na Zachodzie odsetek ten jest jeszcze wyższy. Nie udaje się też wiele związków nieformalnych. Takie doświadczenia wiążą się z rozczarowaniem, gniewem, żalem i wieloma innymi negatywnymi emocjami. Jednak, gdy wzburzenie nieco opadnie i będziesz w stanie spojrzeć na swoją relację z dystansem, może się okazać, że wyniosłeś/aś z niej kilka mądrych lekcji. Poniżej niektóre z nich.
Chyba każdy z rozrzewnieniem wspomina początki swojego związku - silne emocje, chęć spędzania razem każdej chwili, niesamowita energia, wielkie uczucia, etc. Z czasem jednak relacja się zmienia i po kilkunastu, kilkudziesięciu latach bycia razem wielu ludzi ze smutkiem stwierdza, że czas „niezwykłych uniesień" bezpowrotnie minął. Niektórzy się z tym godzą, inni są skłonni nawet odejść. Jest jednak trzecia droga - można zadbać o „świeżość" dojrzałego związku.
„Życie jest naprawdę proste, ale my się upieramy, by je komplikować", uważał Konfucjusz. Jakość wszelkich relacji, jakie tworzymy, zależy od nas samych, choć czasem dziwimy się, że związek czy przyjaźń ma taki, a nie inny kształt - zupełnie, jakbyśmy nie mieli na to wpływu.
Odi et amo (łac. kocham i nienawidzę) napisał w słynnym epigramacie rzymski poeta Katullus. Te dwa uczucia czy postawy w istocie są bardzo bliskie, potwierdza to badanie encefalogramem.
Blisko trzy czwarte Polaków wypowiada słowa „kocham cię” dopiero wtedy, kiedy są pewni uczuć drugiej osoby. Wyznawanie miłości zdecydowanie łatwiej przychodzi paniom – 40 proc. kobiet lubi mówić o swoich uczuciach bez specjalnej okazji. Mężczyźni częściej natomiast czekają na szczególny, romantyczny nastrój. Zdaniem ekspertów ważne jest, żeby nie wyznawać miłości w pośpiechu, mimochodem, na siłę oraz to, by wyznanie było szczere.