Jogurt może mieć nieznaną wcześniej zaletę: eliminować zapach czosnku.
Zakaźne kolonie bakterii, czyli biofilm bakteryjny, które rozwijają się na przewlekłych ranach i urządzeniach medycznych, mogą skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi i są trudne do leczenia. Teraz odkryto, że związki przeciwdrobnoustrojowe z mięty pieprzowej i cynamonu mogą zarówno zabijać biofilmy, jak i aktywnie wspomagać gojenie.
Niestrawność to powszechny problem, zdarza się każdemu od czasu do czasu. Jej główny objaw to to uporczywy lub nawracający ból czy też dyskomfort w górnej części brzucha. Jakkolwiek dolegliwość może być spowodowana innymi podstawowymi schorzeniami, często wpływają na nią niewłaściwe nawyki żywieniowe, np. zbyt obfite posiłki.
Ekstrakty ze specjalnych przeciwutleniaczy z mięty zielonej i rozmarynu mogą poprawić zdolność uczenia się i pamięć.
Czosnek - ludzie albo kochają, albo nienawidzą jego smaku, ale jedno jest pewne, nikt nie lubi zapachu oddechu po zjedzeniu tego warzywa. Teraz znaleziono nowe rozwiązanie problemu halitozy.
Mięta pieprzowa może pomóc w trudnościach w połykaniu i pozasercowym bólu w klatce piersiowej, doświadczanym przez niektórych pacjentów z zaburzeniami przełyku, mówią uczeni z Medical University of South Carolina (MUSC).
Błonnik, środki przeciwskurczowe i olejek z mięty pieprzowej są skutecznymi środkami na zespół jelita drażliwego (irritable bowel syndrome, IBS), czytamy w British Medical Journal.
Lepsze zdrowie można sobie zapewnić częściej stosując zioła i przyprawy podczas gotowania. Nie tylko poprawiają smak potraw, ale też są bogatym źródłem przeciwutleniaczy i mogą dawać efekty przeciwnowotworowe.
Majówka – przedsmak wakacji. Słońce zaczyna świecić coraz wyżej, temperatura i ogólna aura pogodowa sprawiają, że uciekamy z domów na łono przyrody. Spotykamy się ze znajomymi, organizujemy pikniki oraz grille. W radosnej atmosferze celebrujemy wolne dni, czerpiąc pełnymi garściami z pierwszych oznak lata. Aby jeszcze bardziej umilić ten beztroski okres, przedstawiamy przepisy na przepyszne orzeźwiające herbaty.
Świąteczne jedzenie i sylwestrowa zabawa z pewnością pozostawiły po sobie ślad, w postaci dodatkowych kilogramów lub przeciążonego układu trawiennego. Warto więc styczeń rozpocząć od detoksu herbacianego, który pozwoli oczyścić organizm oraz usprawnić procesy trawienne i przemianę materii.
Bez ziół i przypraw trudno wyobrazić sobie smakowitą kuchnię, pełną aromatycznych dań. Badania pokazują, że średnio każdego dnia spożywamy ok. 0,5 g różnego rodzaju roślin przyprawowych. Wiele z nich wykazuje korzystne działanie na nasze zdrowie.
Trudno przecenić rolę snu w naszym życiu. Nieprzespana, lub nawet źle przespana noc wpływa negatywnie na cały nasz dzień, a długotrwałe niedosypianie często kończy się znacznym spadkiem koncentracji i odporności organizmu. Zapominamy, by dobry (i wystarczająco długi!) sen potraktować w naszym życiu priorytetowo. Co może nam pomóc? Relaksujący wieczorny rytuał z herbatą w roli głównej.
Zdobią, smakują a także pomagają przetrwać pszczołom - sadźmy jak najwięcej ziół w ogrodach i na balkonach. Bazylia, cząber, kolendra, lubczyk, mięta, oregano, rozmaryn, szałwia, tymianek – któż nie chciałby mieć takiego właśnie ziołowego zestawu na wyciągnięcie ręki? Może więc pora sprawić sobie ziołowy ogródek?
W okresie jesienno-zimowym katar jest bardzo powszechny, i choć to relatywnie łagodna dolegliwość, każdy wie, jak bardzo uciążliwy bywa. Zanim sięgniesz po lekarstwa z apteki, wypróbuj naturalnych sposobów na zatkany nos.
Jeśli chcesz dodatkowo wspomóc swoją pamięć, sięgnij po zioła. Herbatki i olejki eteryczne z określonych ziół poprawią zdolności do zapamiętywania.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem
SywiaSaw:
Nietrzymanie moczu zabieg laserowy
Witam , mam problem z nietrzymaniem moczu , chciałabym zrobić zabieg laserowy we Wrocławiu.moje pytanie - czy ktoś korzystał z takich usług już i może powiedzieć coś na ten temat , jakie ma wrażenia i czy to faktycznie jest tak skuteczne ? Jak długo trwa zabieg i kiedy widać efekty?dziękuję Pokaż pełną treść pytania ›
KrystynaB:
dieta przy stanie zapalnym jelita grubego ?
Mam 62 lata i od kilku lat cierpię na ciągłe biegunki.kolonoskopia wykazała polipy, które systematycznie są usówane w trakcie badania[co 4 lata].Leki,jakie wypisał mi internista pomogły mi na krótki okres .W dalszym ciągu je biorę.Jest to sulfasalazin EN Kra 500 mg,gasprit 10mg,oraz controloc 20.Dok... Pokaż pełną treść pytania ›
Izabelka.p25:
Powiedzcie mi w jaki sposób dbacie o swoje zdrowie?
Co robicie dla siebie? Od siebie mogę polecić ssanie oleju wg. Tombaka, soki buraczowo-marchewkowe, tran, sporty np. basen, marsz, jednodniowe głodówki . Trzeba o siebie zadbać- macie jeszcze jakieś pomysły? Pokaż pełną treść pytania ›