Dietetycy korzystają z każdej możliwej okazji, aby przypomnieć nam o tym, iż zbyt wysoki poziom cholesterolu nie sprzyja zdrowiu. Najnowsze badania amerykańskich naukowców wykazały, iż cholesterol może korzystnie wpływać na przyrost mięśni.
Bóle kręgosłupa to jedna z chorób cywilizacyjnych. skarży się na nie osiem z dziesięciu osób. Dolegliwości te częstokroć spowodowane są siedzącym trybem życia.
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z King’s College w Londynie oraz uczonych z USA, podwyższony poziom witaminy D w organizmie przyczynia się do niwelowania stanów zapalnych, które mają wpływ na proces starzenia się. Ponadto, większa ilość witaminy D dodatnio wpływa na układ odpornościowy.
Działa podstępnie i często rozwija się bez żadnych objawów. To dlatego mówi się o niej „cichy złodziej”. Wprawdzie częściej atakuje kobiety, ale nie omija też mężczyzn. Osteoporoza, bo o tej chorobie tu mowa, wielu ludziom mocno skomplikowała życie. Jednym z niezbędnych elementów leczenia choroby jest podniesienie poziomu witaminy D3 w organizmie.
Dyskopatia to choroba krążka międzykręgowego. Schorzenie przejawia się poprzez stopniowe, patologiczne zmiany w obrębie elementów krążka- uszkadzanie pierścienia włóknistego, bądź przemieszczanie jądra miażdżystego. Uszkodzenie pierścienia może doprowadzić do tzw. przepukliny, dalszy rozwój procesu chorobowego może spowodować przerwanie i wydostanie się jądra miażdżystego poza obszar pierścienia.
Według szacunków lekarzy trapi około 3 mln Polaków, ale niewiele osób jest w stanie się do tego przyznać. Nietrzymanie moczu – bo o nim mowa – to przypadłość, która dotyczy głównie kobiet, zarówno dojrzałych, jak i młodych.
Badacze z Instytutu Nutraceutyki i Żywności Funkcjonalnej przy Uniwersytecie Laval w Quebec dowiedli, że kwasy omega-3 występujące w tłuszczu ryb korzystnie wpływają na masę mięśni.
Stopy to często niedoceniany fragment ciała, jeśli nie sprawiają kłopotu nie poświęcamy im zbyt wiele uwagi. To błąd - ostrzegają specjaliści, ortopedzi twierdzą, że od stóp zaczyna się dobre samopoczucie.
Japońscy studenci z Uniwersytetu Tsukuba, pod przewodnictwem profesora Yoshiyuki Sankai, zaprojektowali kostium ułatwiający poruszanie się i niwelujący napięcie mięśni.
Pracujący nad wynalezieniem technologii, która umożliwi sparaliżowanym mięśniom odzyskać swoją dawną sprawność, naukowcy z uniwersytetu w Michigan zaprezentowali pierwsze efekty swojej działalności. W specjalistycznym artykule prasowym opisali metodę pobudzania komórek nerwowych przy pomocy nanorurek węglowych o oznaczeniu SWNT oraz sposobu na zastąpienie nimi uszkodzonych neuronów.
Według naukowców z University of Calgary, kluczem do utrzymania świeżości i dobrej kondycji mięśni bez względu na wiek jest staromodne liczenie kalorii.