W tym roku w dniach 24-30 czerwca obchodzimy w Polsce Światowy Tydzień Kontynencji. Celem tegorocznych obchodów będzie popularyzacja problematyki nietrzymania moczu, jako jednego z dziesięciu najpoważniejszych problemów zdrowotnych współczesnego społeczeństwa. Jak radzić sobie na co dzień z tą dolegliwością?
Problemy seksualne mężczyzn mogą mieć różne podłoże, dlatego nie ma jednej recepty na wszystkie bolączki. Tu jednak skupimy się przede wszystkim na domowych metodach, które każda para może spróbować we własnej sypialni.
Połowa kobiet cierpiących na nietrzymanie moczu (NTM) oczekuje informacji na temat problemu od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, a ponad 30% od lekarza specjalisty. O tym, w jaki sposób rozmawiać z lekarzem o NTM, jak się przygotować do takiej „kobiecej wywiadówki" i czego można się spodziewać podczas wizyty, mówią eksperci kampanii edukacyjnej „CoreWellness - wewnętrzna siła".
Mięśnie dna miednicy, zwane także mięśniami Kegla, z upływem lat słabną. Proces ten nasila się ze względu na przebyte porody, ciężką pracę fizyczną, stres czy nieprawidłowy styl życia. Skutkiem osłabienia mięśni dna miednicy są problemy z niewłaściwą postawą, bólami pleców oraz nietrzymaniem moczu.