Z badań przeprowadzonych przez CBOS wynika, że 30% Polaków prawdziwą miłość kojarzy z zaufaniem i lojalnością, 15% z dążeniem do dobra ukochanej osoby, 14% z szacunkiem, 11% z życiem rodzinnym. Dla niektórych (4%) prawdziwa miłość jest tym samym, co przyjaźń. Zaledwie 2% respondentów wątpi w istnienie uczucia tego rodzaju.
Wielu samotnych ludzi, bez względu na wiek – od studentów do seniorów – uważa wakacje za okres sprzyjający romansom, co więcej - sądzą, że miłostki stanowią część perfekcyjnego urlopu.
Jedna z francuskich firm produkujących wino postanowiła wypromować swój produkt w dość nietypowy sposób, postanowiła połączyć zakup artykułu z szansą na romantyczną przygodę.
Z sondażu przeprowadzonego w 26 krajach świata wynika, że najbardziej zadowoleni ze swego życia erotycznego są Nigeryjczycy (67 proc.), na drugim miejscu plasują się Meksykanie (63 proc.), trzecia lokata to Hindusi (61 proc.). Polacy stanowią czwartą najbardziej zadowoloną nację z seksu. 54 proc. rodaków uważa tę sferę za udaną.
W mediach nieustannie lansowany jest stereotyp seksualności, która dotyczy tylko młodych ludzi, jednakże naukowcy z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Carleton chcą zapytać osoby powyżej 65- roku życia, co czyni seks wspaniałym.
8 marca rozpoczęła się kampania społeczna „Kochać zbyt mocno”. Potrwa ona do końca roku. Celem kampanii jest pokazanie, na czym polega pomoc psychiczna i ułatwienie osobom nieświadomym zidentyfikowanie sytuacji, w której zostają poddane przemocy psychicznej.
Pomimo trosk dnia codziennego miłość odgrywa nieodmiennie istotną rolę w życiu osób po pięćdziesiątce. Niemal 2/3 osób (62,4 proc.) w wieku powyżej 50 lat miłość do jednego partnera przez całe życie uważa za jak najbardziej możliwą. Przeciwnego zdania jest jedynie co piąty badany - wynika z badania TNS OBOP.
Ludzie pozostający w trwałych związkach są ogólnie szczęśliwsi. Najszczęśliwsi są natomiast ci żyjący w stadle małżeńskim - niezależnie czy małżeństwo to jest szczęśliwe czy nie.
Jeśli chciałbyś mieć lepsze życie erotyczne... rozwijaj swoje umiejętności artystyczne. Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii dowiodły, że liczba partnerów seksualnych jest ściśle powiązana z naszą kreatywnością
Jesteśmy istotami społecznymi, interakcje z innymi ludźmi są wpisane w nasze codzienne życie. Potrzeba kontaktu jest silna, niezbywalna i nieunikniona; ujawnia się jako jedna z podstawowych i najwcześniejszych potrzeb psychicznych u małego dziecka. Dorośli ludzie też zazwyczaj nie lubią samotności, pragną mieć przy sobie kogoś zaufanego, powiernika i partnera, na którym można polegać.
Jak długo powinny trwać zaręczyny, czy w ogóle warto się zaręczać? A może to przestarzały, nikomu niepotrzebny zwyczaj? Wbrew pozorom to nie są problemy młodych ludzi, którzy dopiero wkraczają w życie, również uczuciowe. To przykłady pytań, jakie zadają sobie osoby po czterdziestce planujące swój ślub. Nie ma jednego, dobrego dla wszystkich rozwiązania, są jednak kwestie, na które niezależnie od sytuacji warto zwrócić uwagę.
Statystyki donoszą, że Europejczycy częściej korzystają z serwisów randkowych niż Amerykanie. Internauci ze Starego Kontynentu coraz częściej poszukują partnera w sieci. Według badań 18 procent europejskich użytkowników internetu przynajmniej raz w miesiącu odwiedza serwisy randkowe, o jeden procent więcej niż w Ameryce. Największe serisy randkowe stanowią 3 – 11 procent wszystkich stron odwiedzanych przez internautów.
Internet wciąż pozostaje nowym, ale już powszechnym sposobem poznania partnera. Jeśli ktoś nosi się z zamiarem zawarcia nowej znajomości przez Internet, powinien być jednak ostrożny. Oto kilka wskazówek dla osób preferujących poznawanie przyjaciół za pośrednictwem sieci.
Przed dwudziestoma laty Szymon Kobyliński, który był nie tylko niezrównanym rysownikiem, ale też gawędziarzem, napisał w „Pasjansie erotycznym”: „ Jak wiadomo jednak, dla tychże młodych sama myśl, że sędziwi starcy w wieku, przypuśćmy bliskim pięćdziesiątki mogą mieć jakiekolwiek interesy erotyczne między sobą, jest myślą pełną zgorszonej zgrozy, jeśli nie obrzydzenia. Wspomniałem kiedyś o tym w bardzo dojrzałym towarzystwie, na co dama w nader balzakowskim wieku wykrzyknęła: Po czterdziestce na śmietnik? Ależ to się dopiero naprawdę zaczyna!”
Pracownicy socjalni w jednym z niemieckich miast nie mogli ukryć zdumienia, gdy w czasie interwencji okazało się iż córka, na którą przez telefon skarżyła się matka ma 68 lat. Prosząc o interwencję 92 letnia mama oświadczyła między innymi, że jej córka źle się prowadzi i straciła moralne hamulce.