Masz problem z osłabionymi, cienkimi i wypadającymi włosami, które co rano widzisz na poduszce? Pamiętaj, że człowiek przeciętnie traci codziennie około 100 włosów. Jest to naturalny proces, którym nie trzeba się niepokoić. Jeśli jednak wypadanie włosów staje się widoczne i uciążliwe, może prowadzić do kompleksów, izolowania się od otoczenia, poważnego zachwiania samooceny, a niekiedy nawet do depresji. Warto temu odpowiednio wcześnie zapobiec.
Chcesz wyglądać lepiej, ale zniechęcasz się po przeczytaniu dziwnych, niezrozumiałych nazw zabiegów kosmetycznych? Tymczasem za „trudnymi słowami" kryją się zabiegi, które radykalnie odmładzają i poprawiają wygląd skóry. Oto rozszyfrowanie kilku zabiegów na literę „M".
Zima potrafi postarzyć naszą skórę nawet o kilka lat, wysuszając ją, zmieniając koloryt i pogłębiając bruzdy. Czasem ratunkiem dla cery jest tylko intensywna kuracja z zastosowaniem silnie działających kosmetyków i różnych zabiegów dermatologicznych.
Czy zastanawiałaś się kiedyś dlaczego po długotrwałym stosowaniu kosmetyków efekty są wciąż niewystarczające? Nawet najlepsze kremy mają bowiem tylko powierzchowne działanie, a to głębokie warstwy skóry odpowiadają za jej regenerację.
Pogłębione zmarszczki, przesuszona skóra i rozszerzone naczynka - to mało optymistyczna prognoza na jesień. Dlatego jesienią warto zadbać o odpowiednią pielęgnację zniszczonej słońcem skóry.
Po letnim wypoczynku nasza skóra wymaga regeneracji, a nadchodząca jesień to także najlepszy okres na kurację likwidującą przebarwienia, zabiegi odmładzające i regenerujące, czy też usuwające blizny potrądzikowe. Jeśli decydujemy się na wizytę w gabinecie dermatologii estetycznej - warto wiedzieć jak zadbać o skórę po zabiegach.
Rozstępy stanowią powszechny problem wśród kobiet. Jakkolwiek nie powodują żadnego poważnego problemu medycznego, przysparzają kłopotów natury estetycznej i są przyczyną kompleksów. Trudno się przed nimi obronić, bo powstają przy okazji różnych wyzwań dla organizmu (np. ciąża, uprawianie sportu, problemy hormonalne). Istnieją jednak sposoby, by zminimalizować ich widoczność.
Gładka skóra, jędrne ciało, młody wygląd - kto z nas, patrząc w lustro nie chciałby zawsze mieć przed oczami podobnego obrazka? Presja, by wyglądać atrakcyjnie jest dziś tak duża, że ulegają jej nie tylko młodzi ludzie, lecz również seniorzy.
Czy można podarować ukochanej osobie botoks lub zabieg odmładzający? Tak, ale tylko po konsultacji lekarskiej - odpowiadają eksperci medycyny estetycznej. Kuracje odmładzające lub poprawiające wygląd to nie towar z supermarketu.
Skóra niemowlęcia jest gładka, jędrna, wspaniale nawilżona. Z czasem traci swoje właściwości: staje się matowa, sucha, pomarszczona. Dlaczego? Ponieważ z biegiem lat ubywa nam kwasu hialuronowego - niezwykłego związku, który wiąże wodę w naskórku.
Jeszcze do niedawna jedyną metodą osiągnięcia idealnego wyglądu była chirurgia plastyczna. Dziś, dzięki najnowocześniejszym odkryciom medycyny estetycznej, pożądany efekt można uzyskać bez skalpela - za pomocą bezpiecznych i nieinwazyjnych zabiegów. Gabinety, działające w tej branży, wyrastają jak grzyby po deszczu. Czy rzeczywiście każdy z nich jest godny zaufania? Czym się kierować przy wyborze specjalisty? Na co zwrócić uwagę? Jak się okazuje, Polacy wciąż mają w tej dziedzinie wielkie braki.
Rozstępy są widoczną oznaką głębokiego uszkodzenia włókien elastyny. Przyczyny ich powstawania to najczęściej czynniki hormonalne, znaczny wzrost masy ciała w krótkim czasie, ciąża lub czynniki genetyczne. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn, szczególnie tych uprawiających kulturystykę bądź będących w okresie dojrzewania. Nowopowstałe rozstępy są widoczne są w postaci czerwonych linii na skórze, które dopiero po paru miesiącach ulegają rozjaśnieniu. Czerwone rozstępy leczy się z o wiele większą skutecznością niż te jaśniejsze, dlatego chcąc się ich pozbyć, nie należy zwlekać.
Stres nie służy zdrowiu. Pogarsza stan naszej cery. Skórę w stresie poznamy po jej nienajlepszej kondycji. Jest poszarzała, widocznie brakuje jej energii, traci "świeżość", witalność. Do tego dochodzi spadek jędrności - uwidaczniają się drobne zmarszczki, a cera staje się papierowa. Stres skóry to również niejednolity koloryt i przebarwienia, a także niedoskonałości.
Cellulit to przypadłość, z którą zmaga się około 80% kobiet. Nie jest chorobą, może natomiast być objawem tego, że nieprawidłowo dbamy o nasze ciało. Istotą cellulitu jest nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej czego efektem są fałdy i zgrubienia na powierzchni ud, pośladków oraz bioder. Przypadłość tę można pokonać, albo przynajmniej zminimalizować.