Nowe badania sugerują, że jeśli chce się schudnąć, całkowite odrzucenie słodyczy nie jest rekomendowane. Łasuchy mogą dołączyć do swojego porannego menu ciastka czy cukierki i w ten przyjemny sposób rozpocząć dzień oraz utrzymać smukłą sylwetkę.
Badania pokazują, że kiepski sen może sprawić, iż następnego dnia odczuwa się większy głód. Pomysł, że można schudnąć przez sen, brzmi jak daleko idąca obietnica szczególnie dla tych, którzy angażują się w wyczerpujące treningi i stosują restrykcyjne diety, by stracić na wadze. Uczeni nie zalecają snu jako substytutu działań odchudzających, ale nocny odpoczynek okazuje się mieć ważne znaczenie dla wagi.
W okresie jesienno-zimowym zdarza nam się przybrać na wadze kilka kilogramów. Aby temu zapobiec wystarczy dobrać odpowiednią dietę, która zwiększy tempo przemiany materii.
Kuracje anti-aging, zabiegi prozdrowotne i różne terapie alternatywne zyskują coraz większą popularność. Ludzkość wykorzystuje zasoby naturalne w celu poprawy zdrowia i wyglądu od zarania, ale dziś są one odpowiednio „skanalizowane", poprawione i zbadane, tak, by w jak największym stopniu czerpać z ich mocy. Na całym świecie powstają liczne centra spa i wellness.
Mają intensywną barwę, są aromatyczne i bardzo zdrowe. Robimy z nich powidła, kompoty i dodajemy je do ciast. W Polsce najbardziej popularne odmiany to: węgierki, renklody, stanley, opale i mirabelki. Nadchodzi sezon na śliwki.
Nawet jeśli pikantne jedzenie nie jest stałą pozycją w twoim menu, warto je doń włączyć, wówczas bowiem zachowanie szczupłej sylwetki może być łatwiejsze. Nowe badania uczonych z Purdue University wykazały, że pieprz cayenne może ograniczyć apetyt i umożliwi spalenie większej ilości kalorii, zwłaszcza u ludzi, którzy zazwyczaj nie jadają tej przyprawy.
Duża szklanka soku pomarańczowego może poprawić swoją wydolność organizmu i redukuje poziom cholesterolu.
Jeśli chcesz mieć ładną sylwetkę, naucz się relaksować i unikaj stresujących sytuacji. Rada wydaje się dziwaczna? Otóż naukowcy odkryli „gen niepokoju", który nie tylko powoduje stres, ale związany jest ze zwiększoną ochotą na słodycze i inne pokarmy.
Pozostawanie w pozycji siedzącej przez dłuższy czas może podnieść ryzyko chorób serca i cukrzycy. To nie żart - styl życia znacznie wpływa na nasze zdrowie. Jeśli masz siedzącą pracę i trudno ci się ruszyć z kanapy w wolnym dniu, to źle oddziałuje na stan twojego zdrowia.
Doktor Nita Forouhi, badaczka, która prowadziła długoterminowe badanie w Addenbrookes Hospital w Cambridge, radzi: - Kluczem do sukcesu jest kontrola kalorii do samego rana. Trzymaj się starego przysłowia: „śniadanie zjedz królewskie, obiad książęcy, a kolację żebraczą".
Czy przyrost wagi spowodowany jest powolnym tempem przemiany materii? Czy twój metabolizm jest szybki, czy też wolny? Czy można to zmienić? A przede wszystkim, czy w ogóle należy?
Częste i długie oglądanie telewizji przyczynia się do zwiększenia ryzyka wystąpienia chorób serca, a także przedwczesnej śmierci, informują australijscy naukowcy.
Wraz z wiekiem następuje stopniowa utrata masy mięśniowej zwana sarkopenią. Począwszy od wieku średniego co roku traci się jej około 1%. Uczeni polecają więc, aby kontynuować trening siłowo-obciażeniowy przez całe życie.
Cierpisz z powodu zespołu jelita drażliwego (Irritable Bowel Syndrome - IBS)? Wyrzuć otręby i spróbuj błonnika rozpuszczalnego, radzą duńscy naukowcy.
Wraz z upływem czasu w naszym organizmie zachodzi wiele zmian, jedną z nich jest spowolnienie przemiany materii. Jeśli nie chcemy aby spowolnienie metabolizmu zaowocowało wzrostem wagi musimy większą uwagę przykładać do tego co jemy.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem