Można być otyłym, a jednocześnie metabolicznie zdrowym, czyli otyły człowiek może mieć takie samo ryzyko śmierci z powodu raka lub choroby serca jak osoba o normalnej masie ciała. Taki wniosek wysnuto z badań opublikowanych w prestiżowym czasopiśmie European Heart Journal.
Starsze kobiety, które chcą utrzymać odpowiednią wagę - co stanowi pewne wyzwanie dla wielu pań po menopauzie - powinny rozważyć cztery konkretne nawyki żywieniowe, wynika nowych badań.
Po bezsennej nocy każdy czuje się okropnie. Cokolwiek by jej nie spowodowało, efekt jest taki sam - kolejny dzień stanowi prawdziwe wyzwanie. Poniżej wyjaśniamy dlaczego tak się dzieje.
Oto zaskakujące informacje: według nowych badań osoby regularnie jedzące czekoladę, są nieco szczuplejsze niż ci, którzy unikają raczenia się tymi słodkościami.
Przyszła wiosna a wraz z nią cieplejsza aura. Jedną z oznak nowej pory roku jest zwiększenie liczby ludzi poruszających się na rowerach i ćwiczących w parkach. Trening na świeżym powietrzu ma wiele zalet i nic nie kosztuje - np. bieganie: jako ogólnorozwojowe, poprawiające kondycję i wysmuklające sylwetkę jest szeroko rekomendowane. Warto tylko wiedzieć, jak bezpiecznie przemierzać parkowe alejki czy przedmieścia.
Francuscy uczeni wykazali, że mutacje w genie receptora melatoniny oznaczają niemal siedmiokrotny wzrost ryzyka rozwoju cukrzycy. Autorzy badań mają nadzieję, że ich odkrycie pozwoli na opracowanie nowych leków na tę coraz powszechniejszą chorobę.
Choć wiele osób usilnie poszukuje sposobów na odchudzanie i walczy otyłością, znacza liczba ludzi zmaga się z odrwotnym problemem - chcą przytyć.
Na temat odchudzania i utrzymania wagi powstało już wiele prac, a uczeni ciągle uważają te zagadnienia za interesujący przedmiot badań. Wszelkie dane wyraża się liczbowo - wskaźnik BMI, ilość spalanych kalorii za pomocą określonej aktywności, długość treningów, etc. Reguły wyznaczania wspomnianych wielkości mają na celu pewne uogólnienie zagadnienia. Nie każda generalizacja jednak okazuje się adekwatna do przedstawienia zagadnienia.
Nowe badania sugerują, że jeśli chce się schudnąć, całkowite odrzucenie słodyczy nie jest rekomendowane. Łasuchy mogą dołączyć do swojego porannego menu ciastka czy cukierki i w ten przyjemny sposób rozpocząć dzień oraz utrzymać smukłą sylwetkę.
Badania pokazują, że kiepski sen może sprawić, iż następnego dnia odczuwa się większy głód. Pomysł, że można schudnąć przez sen, brzmi jak daleko idąca obietnica szczególnie dla tych, którzy angażują się w wyczerpujące treningi i stosują restrykcyjne diety, by stracić na wadze. Uczeni nie zalecają snu jako substytutu działań odchudzających, ale nocny odpoczynek okazuje się mieć ważne znaczenie dla wagi.
W okresie jesienno-zimowym zdarza nam się przybrać na wadze kilka kilogramów. Aby temu zapobiec wystarczy dobrać odpowiednią dietę, która zwiększy tempo przemiany materii.
Kuracje anti-aging, zabiegi prozdrowotne i różne terapie alternatywne zyskują coraz większą popularność. Ludzkość wykorzystuje zasoby naturalne w celu poprawy zdrowia i wyglądu od zarania, ale dziś są one odpowiednio „skanalizowane", poprawione i zbadane, tak, by w jak największym stopniu czerpać z ich mocy. Na całym świecie powstają liczne centra spa i wellness.
Mają intensywną barwę, są aromatyczne i bardzo zdrowe. Robimy z nich powidła, kompoty i dodajemy je do ciast. W Polsce najbardziej popularne odmiany to: węgierki, renklody, stanley, opale i mirabelki. Nadchodzi sezon na śliwki.
Nawet jeśli pikantne jedzenie nie jest stałą pozycją w twoim menu, warto je doń włączyć, wówczas bowiem zachowanie szczupłej sylwetki może być łatwiejsze. Nowe badania uczonych z Purdue University wykazały, że pieprz cayenne może ograniczyć apetyt i umożliwi spalenie większej ilości kalorii, zwłaszcza u ludzi, którzy zazwyczaj nie jadają tej przyprawy.
Duża szklanka soku pomarańczowego może poprawić swoją wydolność organizmu i redukuje poziom cholesterolu.