Częstszemu doświadczaniu nocnego pocenia się zwykle towarzyszy dłuższy sen, a ten z kolei jest związany z osłabieniem skupienia uwagi i zdolności myślenia.
Jeśli w okresie menopauzy chcesz osłabić ilość i intensywność uderzeń gorąca, wcześniej rzuć palenie i schudnij.
Rodzaj wykonywanej pracy nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie. Z badań wynika - co może wydawać się paradoksalne -, że wyższe ryzyko chorób sercowo-naczyniowych dotyczy m. in. pracowników służby zdrowia.
Chińskie preparaty ziołowe są skuteczne w osłabianiu przykrych objawawów menopauzy, takich jak uderzenia gorąca.
Estrogen może pomóc powstrzymać osłabienie funkcji poznawczych.
W przypadku kobiet, u których menopauza rozpoczęła się przed pięćdziesiątym rokiem życia, choroby serca stanowią częstsze zagrożenie.
Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej w okresie okołomenopauzalnym jest szczególnie niebezpieczna u kobiet. Ma związek z wyższym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych, które są najczęstszą przyczyną śmierci w wymiarze globalnym.
Kobiety po menopauzie mogą pozbyć się zaburzeń w sferze seksualnej dzięki testosteronowi, mówią uczeni z Monash University w Melbourne.
Wiele napisano już o negatywnym wpływie izolacji na stan zdrowia. Ustalono np., że osoby żyjące w samotności częściej umierają z powodu chorób serca, zapadają na demencję czy choroby psychiczne. To nie wszystko. Brak towarzystwa ma również wpływ na kości starszych kobiet.
Wraz z wiekiem życie seksualne kobiet przygasa. Najczęściej za przyczynę takiego stanu rzeczy uważa się menopauzę, która wywołuje pewne niekorzystne dla organizmu zmiany fizjologiczne. Powodów jest jednak więcej…
Kobiety po menopauzie, które chorują na raka piersi, są też znacznie bardziej zagrożone chorobami układu krążenia. To niebezpieczeństwo pozostaje wysokie także po zakończeniu terapii onkologicznej.
Ogólnie rzecz biorąc, można podać jedynie przedział wiekowy, w którym menopauza rozwija się najczęściej, w oszacowaniu dokładnego czasu wystąpienia klimkaterium u danej kobiety pomoc może rodzinna historia w tym zakresie.
Amerykańska Agencja Żywności i Leków (Food and Drug Administration, FDA) właśnie zatwierdziła do sprzedaży kolejny lek dla kobiet, który jest odpowiednikiem słynnej męskiej Viagry.
Znadujące się w soi białko może zmniejszyć poziom tzw. „złego cholesterolu" we krwi.
Prawidłowe funkcjonowanie naszego układu kostnego zależy od wielu czynników, m.in. od aktywności fizycznej oraz odpowiedniej diety. W tym kontekście ważnymi składnikami codziennych posiłków są wapń i witamina D, które pomagają w utrzymaniu silnych i zdrowych kości.