Jak wynika z nowych badań, kobiety w średnim wieku powinny ćwiczyć godzinę dziennie, jeśli chcą utrzymać swoja wagę. Natomiast w przypadku, gdy pragną efektywnie zrzucić parę kilo, czas ćwiczeń musi być wydłużony.
- W okresie menopauzy kobiety są bardziej narażone na różnorodne problemy zdrowotne, w tym osteoporozę, która prowadzi do bólów kręgosłupa, łamliwości kości, zmiany postawy i deformacji kręgosłupa - mówi dr Kiran Pandey z działu ginekologii w Upper India Sugar Exchange Maternity Hospital.
Do tej pory naukowcy byli zgodni co do jednego - hormony testosteron i estrogen odgrywają niebagatelną rolę w regulacji ciśnienia krwi. Najnowsze badania przeprowadzone na myszach pokazują jednak, że wpływ na ciśnienie krwi może mieć również żeński chromosom płciowy. Co więcej, wpływ ten może być kluczowy, a w szczególności u kobiet znajdujących się w okresie postmenopauzalnym.
Nie musisz się martwić zaokrągloną pupą, okazuje się, że nie tylko jest sexy, ale może przyczynić się do ochrony przed chorobami serca i cukrzycą.
Twoim problemem jest NTM? Nie wiesz, jak właściwie dbać o higienę intymną, jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy? Skorzystaj z bezpłatnego numeru infolinii TENA.
Z brytyjskich badań wynika, że 52% respondentów uważa, iż można mieć szczęśliwe małżeństwo pomimo braku miłości fizycznej. Jeśli więc nie jesteś aktywny/a seksualnie, nie pozwól, aby to, co przeczytasz, czy też zobaczysz w telewizji, zmartwiło cię. Jeżeli jednak brak seksu stanowi dla ciebie problem, istniej wiele sposobów na zmianę tej sytuacji na lepsze, wskazuje Mary Clegg, seks-terapeutka pracująca dla sagazone.
Spożywanie alkoholu, nawet w niewielkich ilościach, może podnieść ryzyko nawrotu nowotworu piersi nawet o 30%.
Wyniki badań potwierdziły skuteczność i tolerancję flibanseryny w kluczowych badaniach III fazy u kobiet w okresie przedmenopauzalnym cierpiących na zespół obniżonego popędu seksualnego (HSDD).
Laboratorium OENOBIOL wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom kobiet po 45 roku życia, stworzyło specyficzną gamę nutrikosmetyków z serii Kobieta 45+.
Ich brak często spędza nam sen z powiek, ponieważ pełnią funkcję estetyczną. Włosy. W młodości bujne i świecące z czasem zaczają wypadać i tracić swój blask. Niestety jest to problem, który pojawia się u większości ludzi bez względu na wiek i płeć.
Kiedy kobieta wchodzi w okres klimakterium, w jej organizmie obniża się poziom hormonów płciowych, co powoduje zmniejszenie aktywności seksualnej.
Światowy Dzień Menopauzy i Andropauzy obchodzony 18 października został stworzony przez Światową Organizację Zdrowia w celu zwrócenia uwagi na kwestie zdrowotne związane z okresem poprzedzającym i zapowiadającym starzenie się.
Masz już 45 lat, przekroczyłaś 50. rok życia, a może po prostu jesteś kobietą, która z niepokojem spogląda w przyszłość, zastanawiając się, co Cię czeka? Czy menopauza musi budzić lęk i sprawiać, że czujesz się mniej atrakcyjna, pozbawiona seksapilu i radości życia? Pora na złamanie stereotypów. Dziś udowadniamy, że można zapomnieć o męczących dolegliwościach - i rozpocząć nowy etap: z nową energią i ochotą na życie.
Jednymi z najczęstszych objawów menopauzalnych są uderzenia gorąca i zlewne poty. Pojawiają się z różną częstotliwością i intensywnością. Bywają bardzo uciążliwe, wraz z nimi mogą występować: kołatanie serca, nadmierne pocenie się i mdłości. Ataki trwają średnio pięć do dziesięciu minut i są głównym powodem szukania przez kobiety pomocy medycznej.
Niemal co czwarta Polka jest przekonana, że menopauza przyczynia się do wystąpienia problemu nietrzymania moczu (NTM) - wynika z raportu opracowanego na zlecenie marki TENA.