Regularne spacery mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi, także u pacjentek, które doświadczają właśnie menopauzy, bądź też mają ten czas za sobą.
Kamienie nerkowe należy dodać do listy problemów zdrowotnych związanych z zażywaniem tabletek hormonalnych u kobiet po menopauzie, wynika z badań przeprowadzonych w University of Texas Southwestern Medical Center w Dallas.
Kilka prostych zmian w stylu życia może pomóc w minimalizowaniu objawów menopauzy. Badania pokazują, że niewielkie modyfikacje mają znaczenie w osłabieniu występowania uderzeń gorąca.
Różowe wstążki są międzynarodowym symbolem świadomości raka piersi. Żółta tasiemka jest używana jako znak poparcia dla jednostek wojskowych i symbol osób zaginionych. Być może warto pomyśleć o jakimś znaku walki z rakiem jajnika, zastanawia się współpracująca z amerykańskim Ovarian Cancer National Alliance Lynda Benning.
Zawarte w soi fitoestrogeny mogą pomóc kobietom po menopauzie spokojnie przespać noc.
Codzienne rytuały pielęgnacyjne nie zapewniają satysfakcjonującej ochrony przed nieprzyjemnymi zapachami? Czy robisz coś nie tak? Co powinnaś zmienić? Antyperspirant i odpowiednia dieta to klucz do sukcesu i przepis na wygraną walkę z potem.
Wiek średni zwykle kojarzy się paniom z uderzeniami gorąca, zmarszczkami mimicznymi oraz innymi „atrakcjami" związanymi z procesem starzenia się. Ale osiągnięcie czterdziestu i pięćdziesięciu lat może być również początkiem bardziej ekscytującego rozdziału w życiu kobiety. Jeśli chodzi o seks, panie po w piątej i szóstej dekadzie osiągają szczyty swych umiejętności i możliwości w tej dziedzinie, informują redaktorzy telegraph online.
Mężczyźni zdradzający swoje partnerki mają na to zwykle popularne wytłumaczenie - „takim ukształtowała mnie ewolucja". W istocie znajdą na to potwierdzenie w różnych artykułach naukowych (choć teorie przeciwstawne nie są tu rzadkie). A co z kobietami? Jeśli naprawdę ewolucja może mieć wpływ na fakt, że mężczyźni częściej są w stanie narazić swoje małżeństwo, to jaki efekt ma na seksualność pań?
Soja może być pomocna w redukcji tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha u pań po menopauzie, wynika z badań opublikowanych w czasopiśmie „American Journal of Obstetrics & Gynecology"
O problemie nietrzymania moczu i dysfunkcjach dna miednicy nie mówi się prawie wcale, pomimo tego, że cierpi na nie około 30 proc. kobiet powyżej 30-tego roku życia.
Jak wynika z nowych badań, kobiety w średnim wieku powinny ćwiczyć godzinę dziennie, jeśli chcą utrzymać swoja wagę. Natomiast w przypadku, gdy pragną efektywnie zrzucić parę kilo, czas ćwiczeń musi być wydłużony.
- W okresie menopauzy kobiety są bardziej narażone na różnorodne problemy zdrowotne, w tym osteoporozę, która prowadzi do bólów kręgosłupa, łamliwości kości, zmiany postawy i deformacji kręgosłupa - mówi dr Kiran Pandey z działu ginekologii w Upper India Sugar Exchange Maternity Hospital.
Do tej pory naukowcy byli zgodni co do jednego - hormony testosteron i estrogen odgrywają niebagatelną rolę w regulacji ciśnienia krwi. Najnowsze badania przeprowadzone na myszach pokazują jednak, że wpływ na ciśnienie krwi może mieć również żeński chromosom płciowy. Co więcej, wpływ ten może być kluczowy, a w szczególności u kobiet znajdujących się w okresie postmenopauzalnym.
Nie musisz się martwić zaokrągloną pupą, okazuje się, że nie tylko jest sexy, ale może przyczynić się do ochrony przed chorobami serca i cukrzycą.
Twoim problemem jest NTM? Nie wiesz, jak właściwie dbać o higienę intymną, jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy? Skorzystaj z bezpłatnego numeru infolinii TENA.