Dieta bogata w pomidory może chronić kobiety po menopauzie przed rakiem piersi.
Wysoki poziom cholesterol napędza wzrost guzów raka piersi.
Kobiety po menopauzie regularnie sięgające po słodkie napoje mają wyższe ryzyko rozwoju zależnego od estrogenów raka endometrium typu I.
Faktem jest, że wielu ludzi na całym świecie zmaga się z depresją samotnie. Nie udają się w związku z chorobą do lekarza, nie szukają też innej pomocy. Choroba jest szczególnie niebezpieczna w przypadku ludzi starszych - pacjenci w zaawansowanym wieku cechują wyższym wskaźnikiem samobójstw niż chorzy z innych grup wiekowych. Oto kilka faktów na temat depresji, o których warto pamiętać.
Zbyt niski wzrost, za grube uda, zmarszczki - niemal każda kobieta bez namysłu wymienia mankamenty swojego wyglądu i prawie zawsze ma sobie coś do zarzucenia.
Złamane z powodu osteoporozy kości często są przyczyną bólu, niemobilności, obniżenia jakości życia, a także przedwczesnej śmierci.
20 października obchodzimy Światowy Dzień Osteoporozy, który rozpoczyna całoroczną kampanię poświęconą podnoszeniu globalnej świadomości na temat profilaktyki, diagnostyki i leczenia osteoporozy oraz chorób metabolicznych kości.
Klimakterium nie jest chorobą, ale wiąże się z pewnymi problemami, z którymi kobiety w „okresie przekwitania” muszą się mierzyć na co dzień. Światowy Dzień Menopauzy i Andropauzy, który jest obchodzony 18 października to doskonały pretekst, aby o tym przypomnieć. Święto zostało ustanowione przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) oraz Międzynarodowe Towarzystwo Menopauzy (IMS).
Zażywanie suplementów multiwitaminowych może pomóc starszym kobietom z rakiem piersi, wynika z badań.
Kobiety, które nie wykonywały żadnych innych ćwiczeń poza regularnymi spacerami, były znacznie mniej narażone na rozwój raka piersi w ciągu następnych piętnastu lat.
Pewne powszechne przekonania na temat wpływu upływu czasu na nasz wygląd są mylące. Warto zweryfikować niektóre popularne opinie, bo mogą prowadzić do podejmowania niewłaściwych decyzji co do sposobu pielęgnacji skóry.
Nietrzymanie moczu, czyli inkontynencja, to niekontrolowane oddawanie moczu wywołujące dyskomfort i znacznie obniżające jakość życia. Nasilenie choroby waha od okazjonalnego wycieku moczu podczas kaszlu lub kichania do odczuwania tak nagłej i silnej potrzeby oddawania moczu, że trudno jest dotrzeć do toalety na czas. Z nietrzymaniem moczu częściej zmagają się kobiety niż mężczyźni, a ryzyko rozwoju problemu wzrasta wraz z wiekiem. Szacuje się, że choroba dotyczy nawet 45 proc. pań po 45 roku życia.
Cukrzyca typu 2, niezależnie od innych czynników ryzyka, zwiększa ryzyko chorób serca u kobiet.
Kobiety, które przeszły menopauzę i nie chcą przybrać na wadze, po wysiłku odchudzania, powinny przestrzegać kilku zasad, by móc liczyć na utrzymanie odpowiedniej wagi.
Powoduje zmiany struktury fizycznej kości i zmniejszenie ich masy. Rezultatem jest osłabienie i dysfunkcje układu kostnego, w konsekwencji prowadzące do groźnych złamań. Latami rozwija się bezobjawowo, by w swoim zaawansowanym stadium brutalnie zaatakować. Osteoporoza - wbrew stereotypowi - nie jest wyłącznie "kobiecą chorobą", choć rzeczywiście dotyka ona przede wszystkim panie. Osteoporoza jest uznana przez Światową Organizację Zdrowia za chorobę cywilizacyjną. W Polsce liczbę osób zagrożonych rozwojem tej choroby szacuje się na około 9 milionów. Większość z nich dowie się o tym, że są chorzy dopiero przy okazji złamania kości.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem