Nietrzymanie moczu (NTM) to kłopotliwy problem, który dotyczy częściej kobiet niż mężczyzn. W skali kraju ta dolegliwość dotyczy około 4 milionów Polaków. Problemu nie należy bagatelizować - nieleczone nietrzymanie moczu może prowadzić do powstawania innych schorzeń. Dolegliwościom można zaradzić nie rezygnując z aktywnego trybu życia.
Nie chodzi jedynie o białe pieczywo - wszystkie produkty, które zawierają znaczne ilości węglowoadnów rafinowanych (produkty przetworzone z cukrami prostymi) mogą sprzyjać depresji, mówią uczeni.
Zmagasz się z objawami menopauzy? Zacznij ćwiczyć - to skuteczna metoda na osłabienie objawów klimakterium, mówią eksperci.
Większość dojrzałych kobiet jest aktywnych seksualnie, wynika z amerykańskich badań. Około blisko 60 procent seniorek powyżej 60 roku życia uprawia seks.
Wysokie spożycie soi wpływa na zmniejszenie stanów zapalnych – wynika z badań prowadzonych w ramach programu „The Shanghai Women's Health Study”, w trakcie którego przebadano prawie 75 tys. kobiet.
Kobiety stosujące selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) w leczeniu objawów menopauzy są do 76 procent bardziej narażone na złamania kości.
Nadwaga i otyłość u kobiet po menopauzie zwiększa ryzyko raka piersi.
Tofu zawiera znaczne ilości białka i niemal w ogóle nie ma tłuszczu, dlatego uważane jest za jeden z najzdrowszych wyborów dietetycznych.
Po raz kolejny eksperci przekonują, że warto zacząć ćwiczyć bez względu na wiek. Także siedemdziesięciolatkowie doznają korzyści z podjęcia regularnego wysiłku fizycznego.
Suchość pochwy oraz uczucie dyskomfortu w okolicach intymnych to powszechny problem, który dotyka milionów kobiet w różnym wieku. Dla wielu z nich jest to temat tabu. W Polsce problem również jest niedostrzegany, a kobiety borykają się z nim same. Badanie przeprowadzone przez instytut GfK Polonia pokazuje, że skala zjawiska jest duża, a objawy związane z suchością pochwy istotnie wpływają na jakość życia kobiet.
Dla kobiet po pięćdziesiątce funkcje seksualne i satysfakcja w największym stopniu mogą zależeć od poziomu pożądania i pobudzenia, nie zaś od fizjologicznych zmian w organizmie.
Utrata masy ciała jest związana z utratą gęstości kości u kobiet w średnim i starszym wieku, wynika z nowego badania USA.
Im wcześniej pojawiają się oznaki menopauzy, tym szybciej mogą zwiększyć się problemy sercowo-naczyniowe.
W ostatnich latach aż czterokrotnie wzrosła liczba kobiet, które po 40. roku życia podejmują decyzję o posiadaniu potomstwa. Panie w średnim i starszym wieku, choć są świadome zagrożeń i niebezpieczeństw związanych z późnym macierzyństwem, decydują się na ciążę. O czym trzeba pamiętać oczekując dziecka w dojrzałym wieku?
Menopauza to nie chwilowy proces wkraczania w nowy etap życia, przeciętnie trwa ponad siedem lat, ale może dokuczać nawet dwukrotnie dłużej.