Jeśli zauważasz, że np. przy rozczesywaniu tracisz więcej włosów niż zwykle, czas zacząć temu przeciwdziałać. Nie oznacza to, że musisz sięgnąć po farmaceutyki. Naturalne sposoby mogą okazać się dostatecznie skuteczne.
Pięć tybetańskich rytuałów, czyli ćwiczeń zapożyczonych z jogi, pomoże zachować młodość. Tak przynajmniej obiecują ich entuzjaści.
Ludzie, którzy praktykują jogę, mogą cieszyć się lepszym zdrowiem. Z nowego badania wynika, że ten starożytny system ćwiczeń bywa pomocy w walce z nadciśnieniem.
Samotność jest głównym czynnikiem ryzyka problemów zdrowotnych, takich jak choroby układu krążenia i choroba Alzheimera, a nawet przedwczesnej śmierci osób starszych. Jednakże, sposobem na pozbycie się poczucia alienacji może być medytacja.
Na brak sytuacji stresowych nie można „narzekać". Korki, nieuprzejmość ekspedientki osiedlowego warzywniaka, pies sąsiadów załatwiający potrzeby fizjologiczne na naszym trawniku... bywa, że drobne wypadki i wielkie problemy kumulują się doprowadzając do granic wytrzymałości. Uspokojenie staje się trudną do przecenienia umiejętnością - w jej opanowaniu pomogą odpowiednie oddychanie oraz aromaterapia.
Epidemia otyłości nadal postępuje na całym świecie, więc zarówno ośrodki zdrowia, media, jak i naukowcy zaczęli badać nową chorobę - uzależnienie od jedzenia. Poza legislacyjnymi ograniczeniami dotyczącymi alkoholu, podejmowana jest także dyskusja nad wprowadzeniem restrykcji w sprzedaży cukrów i tłuszczów. Także te składniki mogą bowiem wywoływać groźny nałóg.
97-letni Australijczyk otrzymał tytuł magistra nauk medycznych na Southern Cross University i zyskał miano najstarszego „świeżo upieczonego" absolwenta studiów II stopnia.
Manohar Aich, kulturysta i Mr Universe z 1952 roku, skończył 100 lat. Mimo sędziwego wieku, wciąż prowadzi aktywny tryb życia. Nazywany „kieszonkowy Herkulesem" Aich mierzy zaledwie 150 cm wzrostu, ale w najintensywniejszym okresie ćwiczeń obwód jego klatki piersiowej wynosił 140 cm. 17 marca skończył 100 lat i ciągle trenuje.
Wielu ludzi obawia się, że wraz z wiekiem doświadczy zaburzeń poznawczych. Świadomość siebie i własnego sposobu postrzegania rzeczywistości to rzeczy niezbywalne dla satysfakcjonującego funkcjonowania. Stąd rosnąca popularność wszelkich porad anti-aging, nie tylko tych dotyczących zachowania młodego wyglądu, ale przede wszystkim tych wspomagających pozostanie w doskonałej formie mentalnej w starszym wieku.
Kosmetyki i zabiegi estetyczne są dziś dostępne dla każdego, ale nie tylko one mogą przyczynić się do jak najdłuższego zachowania młodego wizerunku. Codzienne mądre wybory dotyczące np. diety i aktywności pozwolą długo cieszyć się młodzieńczym wyglądem.
Jakkolwiek starzenie się związane jest z pewnymi stratami - intensywniejszym wypadaniem włosów, problemami z pamięcią krótkoterminową, utratą nienagannej sylwetki - jest coś pozytywnego, co zdobywa wraz z upływem czasu: to mądrość. Archetypiczny mądry starzec funkcjonuje w świadomości powszechnej nie bez przyczyny: rozsądek, rozległa wiedza, a także głęboka duchowość są przypisywane seniorom dzięki ich życiowemu doświadczeniu. Nic jednak nie przychodzi „ot tak", nad rozwojem w każdej dziedzinie trzeba pracować - dotyczy to także życia duchowego.
Wykonywana codziennie medytacja może sprawić, że w mózgu będzie więcej połączeń. Wydaje się, że trzeba poświecić dużo czasu i pieniędzy, aby dłużej cieszyć się młodym wyglądem i samopoczuciem. Teraz badania wykazały, że jesteśmy w stanie samodzielnie poprawić kondycję naszego umysłu. I chociaż zabierze to trochę czasu każdego dnia, nie musi dużo kosztować.
Jak możemy stać się mądrzejsi? To nie takie trudne, przekonuje doktor Willie T. Ong na stronie www.philstar.com. Istnieje szereg sposobów zwiększenia zdolności naszego mózgu, których efektywność wykazano naukowo.
Każdy chciałby odłożyć starość „na później". Niewielu spieszy się z jej przywitaniem, bo zwykle oznacza nieodwracalne zmiany, z którymi trudno się pogodzić. Dotyczy to m. in. nowego wizerunku. Stąd tak znaczna popularność wszelakich terapii obiecujących zachowanie młodego wyglądu. Upływ czasu jest nieuchronny, ale na warunki jego przebiegu ma się pewien wpływ, warto z tego skorzystać.
Kiedyś żyło się spokojniej - mawiają dojrzali. Nic dziwnego, dziś tempo codzienności bywa zawrotne, a ilość bodźców, na jakie jest się narażonym, antenatom wydawałaby się nie do zniesienia. Stąd niepokój, lęki i rozdrażnienie są coraz powszechniej odczuwane. Cennym okazuje się więc znalezienie sposobu na uspokojenie umysłu i relaks.