W czasie upałów nadmierne pocenie się stanowi dla wielu z nas problem. Dyskomfort z nim związany objawia się mokrymi plamami na ubraniach. Niestety czasem przestrzeganie zasad higieny osobistej i antyperspirantów nie pomaga. Oto przegląd metod walki z nadmiernym poceniem się.
Spierzchnięte usta, przesuszone dłonie czy rumień na twarzy – to typowe zimowe problemy ze skórą wielu kobiet. Niskie temperatury i silny wiatr nie sprzyjają naszym dłoniom i twarzy. Jak ustrzec się zimowych kłopotów ze skórą, podpowiada doktor Marek Wasiluk, specjalista medycyny estetycznej.
Nieskazitelnie gładka skóra to marzenie wielu osób. Niestety, jeszcze we wczesnej młodości choroby takie jak trądzik czy ospa, u części z nas spowodowały liczne problemy z wyglądem skóry. Blizny zanikowe na twarzy, plecach i innych częściach ciała nie znikają z czasem i są trudne do ukrycia. Na szczęście medycyna estetyczna pozwala na coraz skuteczniejsze pozbywanie się ich.
Zdrowie, lepsze samopoczucie i powodzenie u kobiet – to główne powody, dla których mężczyźni coraz chętniej korzystają z zabiegów medycyny estetycznej. Radzimy, jak dzięki wsparciu lekarza i nowoczesnej technologii pozbyć się w małoinwazyjny sposób najbardziej dokuczliwych defektów: naczynek na twarzy, otyłości brzusznej i żylaków.
W nadchodzących latach systemy opieki zdrowotnej w Europie staną w obliczu poważnych wyzwań. Populacja w całej UE starzeje się - wedle szacunków w 2060 r. będzie dwukrotnie więcej Europejczyków w wieku powyżej 65 lat niż obecnie. Zmiana demograficzna powoduje wzrost prewalencji chorób przewlekłych i wywiera wzmożoną presję na budżety opieki zdrowotnej. Z drugiej strony, w ostatnich latach wzrosło tempo innowacji w urządzeniach medycznych. Ruch w kierunku zdalnej diagnostyki to zaledwie jeden z przykładów rewolucji technologicznej, która wkracza do usług medycznych.
Medycyna estetyczna cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. To, co kiedyś kojarzyło się z fanaberiami zamożnych, dziś jest dostępnym dla każdego elementem walki z postępującym wiekiem. Sprawdziliśmy, dzięki jakim zabiegom Polki realizują hasło „piękno do poprawki” i jak wygląda ich przebieg.
Lipofilling to innowacyjny zabieg opracowany z myślą o poprawie wyglądu i kondycji skóry twarzy, kształtu i wielkości piersi oraz pośladków. Metoda ta polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z okolic ud, kolan lub brzucha a następnie przeczepieniu jej w inne miejsce w naszym ciele. Proces ten odbywa się przy odpowiednim odseparowaniu komórek za pomocą specjalistycznej, nowoczesnej wirówki Adivive, która w znacznym stopniu zwiększa skuteczność zabiegu w stosunku do innych dotychczasowych metod. Lipofilling to przełom wśród zabiegów medycyny estetycznej i alternatywa do zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego czy implantów.
Z każdym rokiem rośnie zainteresowanie Polaków operacjami plastycznymi. Chętnych na poprawianie urody nie brakuje i to niezależnie od płci. Co jednak zrobić, gdy operacja nie kończy się sukcesem, a zabieg, który miał pomóc bardziej zaszkodził? Jak walczyć o odszkodowanie?
Często nie zdajemy sobie sprawy, jak delikatna jest skóra szyi. Tymczasem kluczem do zachowania jej młodego wyglądu jest właściwa pielęgnacja. Jak pomóc wrażliwej skórze?
Często zapominamy, że to właśnie skóra dłoni a nie twarzy zdradza nasz wiek - mają z tym kłopot nawet największe gwiazdy. Na ich ogólnej kondycji odbijają się mróz, słońce, wiatr czy detergenty, których używamy na co dzień. Jeżeli skóra dłoni wymaga regeneracji, warto pomyśleć o skorzystaniu z zabiegów medycyny estetycznej.
Nowoczesna kosmetologia i medycyna estetyczna proponuje… kompleksowe podnoszenie jakości życia. Nie tylko pod względem wyglądu ale także jak i szeroko pojętej profilaktyki anti-aging.
W ostatnich latach powstaje w Polsce coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej. Przybyw też pacjentów, którzy coraz chętniej się decydują na zabiegi tego typu. Oferta medycyny estetycznej jest szeroka, metody znacznie skuteczniejsze niż w przypadku zabiegów kosmetologicznych oraz nieporównywalnie mniej inwazyjne niż w chirurgii plastycznej. To jednak nie jedyne czynniki decydujące o rosnącej popularności tej gałęzi medycyny.
Skóra kobiet po pięćdziesiątym roku życia jest bardzo cienka i szybko traci sprężystość. Wiadomo, że upływu czasu nie da się zatrzymać, ale można go znacznie spowolnić. Jak tego dokonać i wyglądać pięknie niezależnie od wieku?
Ciężko znaleźć dzisiaj piosenkarkę lub aktorkę po 40-tce, która „nic sobie nie robiła z twarzą”. Jedne stawiają na odmłodzenie preparatami autologicznymi (m.in. osoczem bogatopłytkowym lub komórkami macierzystymi), inne na tuszowanie wieku stosowaniem coraz to nowych wypełniaczy. To dlatego cera tych pierwszych wygląda młodo i świeżo, a drugich razi sztucznością.
Tatuaż łatwo jest zrobić, często dzieje się to pod wpływem emocji, a decyzja nie jest do końca przemyślana. Co jednak, jeśli przechodzimy od uwielbienia rysunku na ciele do narastającej niechęci? Najlepiej po prostu usunąć go raz na zawsze. Dzięki współczesnej laseroterapii jest to możliwe.