Dziennikarze Paweł Reszka i Michał Majewski zostali uhonorowani Nagrodą Dziennikarską im. Andrzeja Woyciechowskiego za cykl artykułów poświęconych katastrofie smoleńskiej, które ukazały się na łamach dziennika „Rzeczpospolita”. Nagroda Specjalna im. Andrzeja Woyciechowskiego „Dziennikarz 20-lecia” została przyznana redaktorowi naczelnemu tygodnika "Polityka" Jerzemu Baczyńskiemu.
Niemal połowę naszego życia na jawie spędzamy patrząc na ekran komputerów, telewizorów i rozmawiając przez telefon. Przeciętny dorosły jest aktywny przez 15 godzin i 45 minut w ciągu dnia, z czego 45 procent czasu poświęca na gadżety, wynika z badań.
Krzyż umieszczony po katastrofie smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim zostanie przeniesiony do Kościoła Akademickiego św. Anny w Warszawie. Wspólny komunikat w tej sprawie wydały: Kancelaria Prezydenta RP, Kuria Metropolitalna Warszawska, Duszpasterstwo Akademickie Kościoła św. Anny w Warszawie oraz organizacje harcerskie.
Rodziny 19 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem wystosowały do mediów i polityków list otwarty, w którym apelują o uszanowanie ich żałoby i niewykorzystywania do celów politycznych tragedii, która ich tak osobiście dotknęła.
Tragedia pod Smoleńskiem przeważała w polskich mediach nad wszystkimi innymi wydarzeniami. W doniesieniach dominował temat katastrofy lotniczej samolotu prezydenckiego i śmierci licznych przedstawicieli krajowej elity. Reakcje polskiej prasy na dramatyczne wydarzenia z ostatnich dni przebadała poznańska firma Press-Service Monitoring Mediów.
Do tej pory w Polsce obecność wirusa grypy A/H1N1 potwierdzono u 780 Polaków. Ofiar śmiertelnych było 17 - takie informacje podają gazety z ostatniego dnia listopada. Firma NEWTON Media postanowiła zbadać: jak i ile pisało się o wirusie świńskiej grypy w przeciągu ostatniego miesiąca.
„Wiadomości" TVP zanotowały najwięcej wpadek spośród telewizyjnych serwisów informacyjnych - wynika z comiesięcznego raportu „Cztery Stacje" opracowanego przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.
Jak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej, prawie trzy czwarte Polaków dobrze ocenia pracę Policji. Policjantów oceniliśmy znacznie lepiej, niż sądy i prokuraturę: otrzymała ona niemal około dwukrotnie więcej ocen pozytywnych.
Jak wynika z raportu przygotowanego dla Wirtualnemedia.pl, najchętniej wybieraną stacją przez osoby z grupy wiekowej 50-70 jest Program Pierwszy Polskiego Radia. Drugie miejsce zajęło RMF FM, trzecie zaś Radio Zet.
Wyniki tegorocznej edycji badania European Trusted Brands pokazują, że jedyną grupą zawodową, której Polacy ufają bardziej niż mieszkańcy innych krajów europejskich, są dziennikarze. Jeśli chodzi o media, to najbardziej wzrasta nasze zaufanie wobec Internetu.
Niemal codziennie docierają do nas doniesienia o kolejnych, fatalnych skutkach panującego na świecie kryzysu finansowego. Jak jednak wynika z badań przeprowadzonych przez On Board PR i PBS DGA 57% Polaków uważa, że to media rozbudzają nasz strach przed kryzysem nadmiernie eksponując pogorszenie sytuacji gospodarczej.
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez TNS OBOP w 2008 roku osoby w wieku powyżej 65 roku życia spędzały przed telewizorem średnio 4 godziny i 44 minuty dziennie. W przypadku mężczyzn w tym wieku średni czas oglądania telewizji wyniósł 4 godziny 55 minut i był o ponad 18 minut dłuższy niż analogiczny wskaźnik dla kobiet (średnio 4 godziny 37 minut dziennie).
„Choroby układu krążenia stanowią obecnie jedno z najpoważniejszych zagrożeń dla zdrowia i życia Polaków. Szacuje się, że choroby układu krążenia są odpowiedzialne za około 50% wszystkich zgonów w naszym kraju. Jedną z najważniejszych możliwości odwrócenia tej niekorzystnej tendencji jest prowadzenie szerokiej profilaktyki, opartej na promowaniu postaw prozdrowotnych i eliminacji czynników ryzyka,” mówi profesor Tomasz Grodzicki, prezes Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego.
Z okazji Dnia Wszystkich Świętych specjalne programy przygotowała telewizja publiczna oraz stacje radiowe.
Prezydent Lech Kaczyński zawetował przygotowaną przez Platformę Obywatelską ustawę medialną - podaje TVN24. Do odrzucenia weta PO będzie musiała w Sejmie zebrać 3/5 głosów.