Jak seniorzy mają się podczas pandemii Covid-19 i przedłużającej sie izolacji społecznej? Część zmaga się ze znacznie wyższym stresem, najstarsi jednak są bardzo wytrzymali, wynika z nowego badania przeprowadzonego na University of Georgia.
Psychologowie z University of Leeds ostrzegają, że ludzie, którzy spędzają dużo czasu surfując po Internecie, częściej wykazują objawy depresji.
Ciągle docierające do nas nowe wiadomości o koronawirusie sprawiają, że trudno oderwać myśli od pandemii, a niektórzy nieustannie poszukują zaktualizowanych danych, co może prowadzić do narastającego lęku i niepokoju.
Użytkownicy mediów społecznościowych częściej jedzą to, o czym sądzą, że jest również na stołach ich przyjaciół.
Social media (media społecznościowe) mają nas duży, nie zawsze jednak korzystny, wpływ. Z jednej strony umożliwiają pozostawanie w kontakcie z przyjaciółmi, rodziną, czy ludźmi o podobnych zainteresowaniach, z drugiej jednak wywołują negatywne emocje: zazdrość, żal i niższą samoocenę. Co więcej, mogą uzależniać...
Siedzenie w czterech ścianach nie sprzyja dobremu samopoczuciu psychicznemu, a większy kontakt z naturą ma zbawienny wpływ na naszą psychikę. Jeśli chcesz osłabić stres, nie przesiaduj na kanapie przed telewizorem - wyjdź choćby na spacer dokoła bloku.
Na Facebooku po raz kolejny pojawiły się deklaracje dotyczące praw autorskich. Osoby wklejające treść tych deklaracji są przekonane, że w ten sposób chronią swoje prawa autorskie. Tym czasem to jeden z tzw. "łańcuszków", który na Facebooku pojawił się już kilka lat temu.
Liczne wymagające przygotowania, ekscytujące pakowanie prezentów, rodzinne wesołe spotkania, a potem konieczność powrotu do szarej codzienności - to wszystko sprawia, że wielu ludzi odczuwa znaczne osłabienie nastroju, a wręcz doświadcza objawów depresji. Oto, jak poprawić sobie nastrój w tym trudniejszym okresie.
Ostatnie badania pokazują, że korzystanie z mediów społecznościowych może negatywnie wpływać na nasze zdrowie psychiczne. Nie oznacza to jednak, że trzeba zrezygnować z posiadania kont w takich mediach, by zadbać o swój emocjonalny dobrostan. Okazuje się, że samo ograniczenie korzystania z social media, by poprawić swoje samopoczucie.
Ponad połowa Polaków (55%) nie sprawdza regulacji dotyczących danych osobowych na portalach społecznościowych – wynika z raportu Procontent Communication nt. „Bezpieczeństwa w social media”. Dodatkowo co trzeci badany Polak loguje się na serwisach internetowych korzystając z Facebookowego konta.
Warto ograniczyć korzystanie z mediów społecznościowych, dzięki temu można znacząco zmniejszyć poziom kortyzolu, hormonu stresu.
Żyjemy w erze fałszywych informacji i postprawdy – przekonują eksperci. W dużej mierze to efekt dynamicznie rosnącej roli mediów społecznościowych. W Polsce ponad połowa społeczeństwa uważa je za główne źródło informacji. To o tyle istotne, że tylko na Twitterze nawet 49 mln kont jest zautomatyzowanych. Fake newsy stają się coraz groźniejsze, bo mają efekt kuli śnieżnej. Jedna informacja w ciągu kilku minut może być na ustach całego świata.
Media społecznościowe mogą intensyfikować uczucie smutku. Lepiej ograniczyć korzystanie z nich, gdy ma się kiepski nastrój, mówią badacze z Uniwersytetu w Kopenhadze.
Polski Internet obiega kolejna już w tym roku informacja dotycząca nowego wirusa, który zyskuje dostęp do naszych danych i w rezultacie może narazić nas na straty. Czy i w jaki sposób można się bronić przed takimi zagrożeniami?
Warto korzystać z mediów społecznościowych, mogą poprawić samopoczucie psychiczne, wskazują nowe badania.