Ekspozycja na kobiece zapachy i feromony powoduje utratę wagi i wydłuża życie myszy, mówią uczeni z Uniwersytetu Otago (Nowa Zelandia).
Kobiety, które prowadziły zdrowy styl życia, w tym zachowywały prawidłową masę ciała, nie paliły papierosów, regularnie ćwiczyły, odpowiednio długo spały, stosowały dietę o wysokiej jakości i piły umiarkowane ilości alkoholu, miały o połowę mniejsze ryzyko „long COVID" w porównaniu z kobietami niestosującymi zaleceń zdrowego trybu funkcjonowania.
Słodki smak cukru jest bardzo popularny na całym świecie. Cukier odgrywa coraz większą rolę w diecie ludzi i ma istotny wpływ na ich zdrowie, w tym masę ciała. Teraz sprawdzono, jak cukier wpływa na odczuwanie sytości.
Pacjenci, którzy zmagają chorobami serca, a którzy pratykują nie tylko aerobik, ale i jogę, mogą liczyć na dwukrotne obniżenie ciśnienia krwi, wskaźnika masy ciała i poziomu cholesterolu w porównaniu z innymi chorymi.
Regularna aktywność fizyczna ma jeszcze silniejszy wpływ na metabolizm niż dotychczas sądzono.
W lipcu bieżącego roku Ipsos przeprowadziło badania, dotyczące żywieniowych zwyczajów Polaków. Większość z nas pozytywnie ocenia swój sposób odżywiania i wagę, gorzej stan zdrowia.
O tym, że otyłość nie sprzyja zdrowiu wiadomo od dawna, najnowsze badania potwierdziły, iż kobiety, których waga znacząco przekracza normę są bardziej narażone na rozwój raka piersi. Co więcej, choroba przebiega u tych pań bardziej agresywnie.
Głównym celem przeprowadzonego w 2004 roku przez Główny Urząd Statystyczny badania ankietowego było określenie sytuacji zdrowotnej Polaków, a także odkrycie uwarunkowań, jakie mają wpływ na zdrowie społeczeństwa. Jak zaobserwowano, w ciągu ostatnich 8 lat subiektywna ocena Polaków dotycząca własnego stanu zdrowia uległa znacznej poprawie. Niestety, nie dotyczy to osób powyżej 60-roku życia, wśród których ponad połowa cierpi na przewlekłe choroby, a zbyt mała liczba osób starszych poddaje się niezbędnym badaniom lekarskim (na przykład umożliwiającym wczesne wykrycie nowotworów).