Coraz częściej skarżymy się na bóle mięśniowo-szkieletowe, których leczenie kojarzy się z uciążliwą rehabilitacją. Jednak nie każde panaceum na ból musi być nieprzyjemne. Dobrym przykładem jest masaż.
Przedświąteczny okres to stresujący czas. Ludzie wszędzie się spieszą. Trudno o chwilę oddechu, bo tak wiele spraw jest do załatwienia i przygotowania nim będzie można usiąść z najbliższymi przy wigilijnym stole i po prostu cieszyć się obecnością rodziny. Nikt nie ma czasu, ani pieniędzy (bo te trzeba przeznaczyć na prezenty i przygotowanie Świąt) na wizytę w spa, ale jest sporo zajęć, które pomogą się odstresować. Warto wypróbować choćby niektóre z nich.
Naturalne sposoby leczenia i pielęgnacji stają się coraz bardziej popularne. Jedną z takich metod, jest stymulacja zimnem - przeżywająca obecnie drugą młodość. Masaż lodem nie tylko leczy, pielęgnuje i regeneruje ciało, ale także wpływa na nasze samopoczucie.
SPA to skrót od łacińskiego Sanus per aquam - zdrowie przez wodę. Nie wiadomo kto pierwszy wymyślił wodne terapie. W Europie pierwsi byli Grecy, ale to Rzymianie wraz z podbojem starego kontynentu rozpropagowali ideę korzystania z wodnych dobrodziejstw i przyjemności.
Sezon grypy i przeziębienia daje o sobie znać, zewsząd słychać kichanie i kaszel. Masz nadzieję, że ciebie to ominie, ale któregoś dnia z przerażeniem zauważasz, że słabiej się czujesz. Żadna metoda nie da stuprocentowej skuteczności jeśli chodzi o zachorowalność na wspomniane choroby, ale zachowanie pewnych środków ostrożności znacznie zmniejszy ryzyko ich objawów.
Nawet naukowcy nie wiedzą dlaczego akupunktura zmniejsza ból pleców, ale to właśnie ta terapia zdaje się działać na wielu chorych. Jak się okazuje, akupunktura jest skuteczna niemal dwukrotnie częściej niż leczenie konwencjonalne, mówi zespół naukowców z Uniwersytetu w Regensburgu w Niemczech.
Nadchodzi jesień - dla jednych to piękna, magiczna pora roku, dla innych czas przesilenia i sezonowych depresji. Co zrobić, by w jesiennej szarudze zachować witalność i radość życia? Jak czerpać energię z deszczu i niskich temperatur? Przede wszystkim należy zadbać o swój biorytm. Zafundować sobie odrobinę relaksu i dać odpocząć skołatanym nerwom.
Wzbudza same pozytywne skojarzenia. Od niepamiętnych czasów masaż był postrzegany jako technika wpływająca na poprawę samopoczucia, wyglądu i zdrowia.
Masaż przynosi ulgę osobom cierpiącym na napięciowy ból głowy, informuje Siski Green z sagazone.
Terminem cellulit określa się nierówności skóry, w postaci dołków powstałe wskutek nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej podskórnej i zmian budowy tkanki łącznej. Często rozpoczyna się już w wieku dojrzewania. Warto zaznaczyć, że nieleczony cellulit ma charakter postępujący.
Zmarszczki mimiczne – te jako pierwsze spędzają nam, kobietom, sen z powiek. Widząc początki kurzych łapek, bruzd pomiędzy brwiami czy zmarszczek gniewu i zdziwienia na czole zastanawiamy się, czy to już czas na botoks?
Cellulit dotyka niemal wszystkie kobiety, bez względu na wiek. Nic dziwnego, że wraz z nadejściem wiosny parkowe aleje i sale fitness zapełniają się miłośnikami porannej gimnastyki i joggingu.
Przy niskich oraz ujemnych temperaturach brak odpowiedniej ochrony skóry może skutkować groźnym dla skóry odmrożeniem. Skóra będzie czerwona, a przy kontakcie z bardzo niską temperaturą zacznie swędzieć, piec i łuszczyć się.
Na podeszwie stopy znajduje się około 60 zakończeń węzłów nerwowych. Ich masaż jest jednym ze sposobów na relaks i odprężenie. Okazuje się jednak, że może stanowić przyjemną profilaktykę przed niektórymi dolegliwościami. W ośrodkach spa i salonach kosmetycznych coraz większą popularnością cieszy się tajski masaż stóp.
Naturalne olejki roślinne wpływają na nasz nastrój, nasze poczucie estetyki, dlatego też esencje roślinne o unikalnych właściwościach stają się integralną częścią naszego życia. O korzyściach płynących ze stosowania olejków wiedzieli już starożytni Egipcjanie.