Dlaczego mamy marzenia senne? Sen to produkt neurofizjologii naszego mózgu, który jest złożonym doświadczeniem i może przybierać wiele odcieni emocjonalnych oraz w różnym stopniu symulować rzeczywistość. Teraz postanowiono porównać marzenia senne dwóch społeczności zbieraczy w Tanzanii i Demokratycznej Republice Konga ze snami osób mieszkających w Europie i Ameryce Północnej. Okazało się, że dwie pierwsze grupy miały bardziej groźne, ale także bardziej oczyszczające i społecznie zorientowane sny niż ludzie Zachodu.
Od wieków sny traktowano jako źródło wskazówek co do kierunku, w jakim powinniśmy podążać, czy tego, jak będzie wyglądała nasza przyszłość. Naukowcy badający treści naszych marzeń sennych nie potrafią jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o ich sens, wiadomo jednak, że wśród rozmaitych snów, są takie, które powtarzają się szczególnie często i mogą odzwierciedlać określone stany emocjonalne.
Sen jest podstawowy dla dobrego funkcjonowania organizmu. Jakiekolwiek zaburzenia w odpoczynku mają odzwierciedlenie w samopoczuciu i odbijają się na zdrowiu. Poniżej ciekawe fakty dotyczące snu, warto się z nimi zapoznać.
Każdy z nas czasami budzi się z uczuciem ulgi albo zawodu, że to co się właśnie stało było tylko snem i w ten właśnie sposób większość ludzi zyskuje świadomość śnienia po przebudzeniu. Jednakże niektóre osoby, nazywane marzycielami sennymi, mogą pozostać świadome śnienia również w trakcie snu.
Podświadome pragnienia, losowo wybrane obrazy z życia, bądź obejrzanych filmów, czy też informacje o przyszłości - czym są sny?
Picie kawy pomaga powstrzymać zaburzenia poznawcze przy migotaniu przedsionków