Michael Caine do dziś z rozbawieniem wspomina swoją pierwszą i ostatnią przygodę z lekkimi narkotykami. 76-letni aktor zdradził, że "prawie nabawił się przepukliny" po zapaleniu marihuany.
Przeprowadzono dość liczne badania, z których wynika, że marihuana może łagodzić ból. Wyselekcjonowano także pochodną tej narkotycznej substancji, która - nie oddziałując na psychikę pacjentów - zmniejsza uczucie bólu i hamuje stan zapalny w przypadku stwardnienia rozsianego i zapalenia stawów. Okazuje się, jednak że niezmodyfikowana „trawka" może także wzmocnić kości u osób starszych.
Rober Holding mieszkający w Wielkiej Brytanii w Burnley znany jest ze świetnej jakości mleka, jednak łącznie z mlekiem dawał swoim klientom paczki marihuany. Cały proceder udaremniła brytyjska policja doprowadzając handlarza przed sąd.
Marihuana znana głównie jako szkodliwa dla zdrowia używka może pozytywnie wpływać na samopoczucie osób zmagających się z depresją. Warunkiem pozytywnego działania marihuany jest jej odpowiednie dawkowanie.
Starsza pani, która dodawała do swych potraw marihuanę w celu zniwelowania męczących ją depresji i bólu, została wezwana do sądu. Po przeprowadzeniu postępowania, 68- letnia Patricia Tabram została skazana na 250 godzin pracy społecznej oraz grzywnę w wysokości 1000 funtów.
Dobra wiadomość dla wszystkich starzejących się hippisów: marihuana może przeciwdziałać chorobie Alzheimera. Obecne badania wykonane przez Scripps Research Institutes w Kalifornii pokazują, że aktywny składnik marihuany delta-9-tetrahydrcannabinol lub inaczej THC może zapobiegać rozwijaniu się choroby poprzez zabezpieczanie nerwów odpowiedzialnych za funkcjonowanie mózgu, w lepszy sposób niż inne leki dostępne na rynku.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem