Słynna tenisistka Arantxa Sánchez-Vicario i Europa Donna wzywają europejskie kobiety do wzięcia udziału w Breast Health Day, który przypada 15 października.
Aktywność fizyczna może uratować życie i pomaga ograniczyć ryzyko wystąpienia raka piersi. Zdaniem specjalistów brak ruchu jest odpowiedzialny za 10-16 procent wszystkich przypadków zachorowań na ten rodzaj nowotworu.
Tegoroczna, jedenasta już edycja Marszu Różowej Wstążki, odbędzie się 10 października. W Warszawie jego uczestniczki będą mogły także skorzystać ze specjalistycznych badań oraz konsultacji z ekspertami.
Avon Cosmetics i Stowarzyszenie Amazonki Warszawa - Centrum podsumowały zorganizowaną w czerwcu br. akcję profilaktyczną "Sobota w Gabinecie z różową wstążką". Z zebranych przez nich danych wynika, że w 47 "Gabinetach z różową wstążką" z dofinansowanych badań USG piersi skorzystało 2156 kobiet.
Krakowskie Stowarzyszenie Akademia Pełni Życia wystąpiło do Małopolskiego Oddziału NFZ z pismem, w którym apeluje o objęcie badaniami profilaktycznymi osób starszych i to bez obowiązujących dotąd ograniczeń wiekowych. Stowarzyszenie jest organizacją działającą na rzecz seniorów.
Cytomammobus to przychodnia na kółkach wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny, z trzema pracowniami: mammograficzną, cytologiczną i ultrasonograficzną.
Żyjemy w ciągłym pośpiechu i stresie, zapominamy o ruchu, źle się odżywiamy. Nadal pokutuje u nas opinia, że zdrowie to brak choroby i jeśli nic nas nie boli, to wszystko jest porządku, a do lekarza przychodzimy często dopiero w ostatniej fazie choroby...
Wszystkie panie, które w weekend 7-8 marca odwiedzą kina Cinema City będą mogły wziąć udział w wielkiej ogólnopolskiej akcji profilaktycznej. Panie będą mogły wykonać badanie mammograficzne, zasięgnąć porad Amazonek, ale również skorzystać z porad kosmetologa lub obejrzeć np. pokazy sztuki wizażu.
W liście otwartym do Minister Zdrowia Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny apeluje o jak najszybsze skontrolowanie tych ośrodków diagnostyki mammograficznej, w których przeprowadzony niedawno audyt kliniczny wskazał na niski stopień wiarygodności badań.
Ruszyła nowa kampania promująca badania profilaktyczne, dzięki którym dostatecznie wcześnie można wykryć raka piersi i podjąć skuteczne leczenie. Akcja pod hasłem „Uratuj kobietę” ma zachęcić do przekonywania swoich sióstr, mam, babć, aby pokonały lęk i poddały się badaniom.
Naukowcy z Bristol University zakończyli pierwsze testy nad nowym urządzeniem wykrywającym raka piersi. Jest to radar, który początkowo zaprojektowany był do wykrywania min przeciwpiechotnych.
Co roku u 12 tysięcy Polek diagnozuje się raka piersi, połowa z nich umiera. Powód tak zastraszających danych jest prozaiczny – zbyt późne wykrycie choroby najczęściej uniemożliwia skuteczne leczenie. Nowotwór w początkowej fazie rozwija się dość wolno, a to umożliwia nawet 100% wyzdrowienie. Koniecznym elementem profilaktycznym jest mammografia, regularne badania umożliwią wczesne wykrycie choroby.
Wszyscy płatnicy składki na ubezpieczenie zdrowotne powinni mieć pewność, że zawsze uzyskają fachową opiekę medyczną. Funkcjonowanie służby zdrowia w naszym kraju jest jednak szeroko krytykowane, pacjenci narzekają m. in. na długie oczekiwanie na wizytę u specjalistów. Trzeba jednak przyznać również, że niewielu ludzi na bieżąco sprawdza możliwości bezpłatnych badań profilaktycznych.
Regularne kontrolowanie stanu zdrowia to pierwszy krok do szybkiego zdiagnozowania wielu chorób. Niestety Polacy niechętnie korzystają z badań profilaktycznych.
Łódzki Oddział NFZ organizuje akcję promującą program profilaktyki raka piersi finansowany przez NFZ i Ministerstwo Zdrowia. Ma ona przypominać kobietom o korzystaniu z darmowej mammografii, równocześnie tłumacząc, czym jest to badanie.