„Dama z gronostajem” Leonarda da Vinci jest najważniejszym eksponatem wystawy w Pałacu Królewskim w Madrycie, której uroczyste otwarcie nastąpiło 1. czerwca br. Uczestniczyli w nim Prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z małżonką oraz król Hiszpanii Juan Carlos i królowa Zofia.
Podziwiając obrazy w muzeum, zastanawiacie się czasem, kim są ludzie uwiecznieni na płótnie? Jak wyglądało ich życie? Czy byli szczęśliwi? Czemu są tacy smutni? Takie refleksje niewątpliwie miał Lech Majewski, podziwiając "Drogę krzyżową" Pietera Bruegla.
Sylvester Stallone otworzył pierwszą wystawę swojego malarstwa.
Dziś w Krakowie zmarł Jerzy Nowosielski - jeden z najwybitniejszych polskich malarzy, pisarz ikon, filozof i teolog prawosławny. Miał 88 lat.
Od 4 września w Muzeum Narodowym w Gdańsku będzie można podziwiać pochodzące z kolekcji Muzeum Narodowego Brukenthala w Sibiu (Rumunia) dzieła Jana van Eycka, Pietera Bruegela II oraz Hansa Memlinga.
7 listopada dyrektor Browaru w Żywcu Jerzy Dwornicki przekazał Muzeum Żywieckiemu na Starym Zamku w depozyt obraz „Arcyksiążę Karol Stefan Habsburg z żoną Marią Teresą w parku zamkowym". Tym samym - po ponad półwiecznej nieobecności - obraz Wojciecha Kossaka zawisł dokładnie w tym samym miejscu, w którym wisiał kilkadziesiąt lat temu.
Serwis Allegro wesprze renowację obrazu Joanna d'Arc Jana Matejki. Na wystawionych aukcjach będzie można kupić wirtualne części obrazu, a dochód z ich sprzedaży w całości zostanie przeznaczony na jego renowację.
Dziś w wieku 79 lat zmarł Franciszek Starowieyski, wybitny artysta, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej szkoły plakatu.
Babcia modelka, dziadek model. Rozchwytywani, uwielbiani i malowani przez prawdziwych artystów. Wnętrza wrocławskiego Parku Handlowego – Auchan Bielany przemienią się 21 i 22 stycznia w profesjonalną pracownię artystyczną. Tak wyglądać będzie tegoroczny Dzień Babci i Dziadka.
Rembrandt van Rijn to jeden z najwybitniejszych malarzy wszechczasów. Artysta jest także uznawany za mistrza i niedościgły wzór w posługiwaniu się sztuką graficzną, szczególnie akwafortą.
W Pałacu Sztuki w Krakowie można oglądać wystawę, na której zgromadzono rysunki Mariana Siwka, artysty, który pomimo postępującej choroby Alzheimera nie przestał tworzyć. Kuratorem wystawy „Pod powierzchnią” jest córka artysty, która chce pokazać rysunki ojca z lat 1960-1999 dotąd niewystawiane i te z czasu choroby 2000-2006.