Czy może istnieć coś takiego jak Muzeum Falsyfikatów? Okazuje się, że jak najbardziej. I na dodatek znajduje się niezbyt daleko od naszej granicy - w niemieckiej Brandenburgii.
Jim Carrey, ceniony komik i aktor od kilku lat ma artystyczną pasję. Do sieci trafił dokument ukazujący gwiazdora jako malarza.
Od 4 października w Muzeum Miejskim Wrocławia będzie można oglądać wystawę arcydzieł malarstwa polskiego przełomu XIX i XX wieku. Po raz pierwszy zaprezentowane zostaną dzieła najważniejszych polskich artystów, które pochodzą z wrocławskiego, prywatnego zbioru. Wystawę można podziwiać do 24 kwietnia 2016 roku.
W warszawskim Muzeum Narodowym można podziwiać jeden z najbardziej znanych obrazów Jamesa Abbotta McNeilla Whistlera „Harmonia w szarości i zieleni: Miss Cicely Alexander”. Arcydzieło będzie gościć w Warszawie tylko przez tydzień – do 25 marca włącznie. Obraz wypożyczono z galerii Tate w Londynie na pierwszy miesiąc wystawy „Olga Boznańska 1865-1940”.
Od 6 marca do 31 maja 2015 roku we wrocławskim Pałacu Królewskim będzie można obejrzeć pierwszą retrospektywną wystawę prac Maxa Wislicenusa – twórcy wrocławskiej secesji i propagatora sztuki stosowanej. Zaprezentowanych zostanie prawie 70 prac artysty pochodzących z różnych lat i reprezentujących wszystkie podejmowane przez artystę tematy.
Wiedeński Belweder kojarzy się głównie ze sztuką Gustava Klimta, posiada on bowiem największą na świecie kolekcję jego dzieł. Tym bardziej zimowa propozycja muzeum Dolny Belweder w Wiedniu może zaskoczyć. Wystawa „W świetle Moneta“ prezentuje ikonę impresjonizmu czyli twórczość Claude Moneta w unikalnym na skalę całej Europy zestawieniu.
Od początku sierpnia na stronie internetowej „Muzeum Utraconego” można zobaczyć nową kolekcję zaginionych dzieł. Tym razem wystawa nawiązuje swoją tematyką do zwierząt. W nowej letniej kolekcji znalazło się 11 eksponatów, które kiedyś były w polskich zbiorach, a obecnie ich los jest nieznany.
Od początku lipca na stronie internetowej „Muzeum Utraconego” można oglądać kolejną kolekcję dzieł zaginionych. Tym razem są to obrazy braci Gierymskich – Aleksandra i Maksymiliana. Kolekcja ta wzbogaci aktualne wystawy prac obu malarzy w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz w Muzeum Narodowym w Krakowie.
W ostatnim czasie we Wrocławskim Centrum Seniora odbyły się dwie inicjatywy artystyczne, zorganizowane przez grupę aktywnych seniorów O-CAL-eni oraz absolwentki Akademii Sztuki Trzeciego Wieku. Gośćmi specjalnymi tych wydarzeń były wolontariuszki z Wilna.
20 marca w Muzeum Narodowym w Warszawie została otwarta wystawa dzieł jednego z najwybitniejszych malarzy polskich drugiej połowy XIX wieku - Aleksandra Gierymskiego. Obejrzeć na niej można niemal wszystkie obrazy mistrza, w tym słynną "Pomarańczarkę".
Jeden z największych mistrzów holenderskiego i światowego malarstwa, Rembrandt Harmenszoon van Rijn został w dniu 406 urodzin uhonorowany dedykowanym mu "doodle", w kolorach nawiązujących do płócien artysty.
Wnuki odkryły dzieło swojej 90-letniej babci, która nigdy przedtem nie wykazywała zainteresowania malarstwem - obraz jej autorstwa jest świetny.
Malarstwo polskie i europejskie z kolekcji Galerii Rogalińskiej, sztuka nowoczesna i obrazy Jerzego Nowosielskiego, a także miejsca, w których Prezydent RP pracuje i przyjmuje gości mogli oglądać zwiedzający podczas dnia otwartego w Pałacu Prezydenckim w niedzielę.
Sylvester Stallone stara się uśmierzyć ból po stracie syna, malując. Aktor wciąż tkwi w szoku po śmierci syna Sage'a, który zmarł na atak serca w lipcu, mając jedynie 36 lat. Ukojenie gwiazdor kina akcji znalazł w malarstwie.
„Dama z gronostajem ” Leonarda da Vinci na czas rewitalizacji Muzeum Książąt Czartoryskich została udostępniona publiczności w Zamku Królewskim na Wawelu. Dzieło Leonarda da Vinci będzie można oglądać już od soboty, 12 maja. Obraz pozostanie w Zamku Królewskim na Wawelu do ukończenia remontu w Muzeum Książąt Czartoryskich.