Sprawdzono związek między zamożnością i długowiecznością. Pod uwagę wzięto wartość majątku osób w średnim wieku, a ich zdrowie monitorowano przez niemal ćwierć wieku. Okazało się, że ci, którzy mają większe bogactwo w wieku średnim, żyją dłużej.
Testament to pewny i bezpieczny sposób, aby w przyszłości przekazać swoje dobra najbliższym i zadbać o ich stabilizację finansową. Niestety zaledwie 13% Polaków decyduje się spisać testament. Dlatego UNICEF Polska uruchamia nowy program „PONADCZASOWI”, w którym między innymi zachęca Polaków do zabezpieczenia swoich bliskich poprzez sporządzanie testamentów.
Większość dorosłych Polaków (65%) jest przeciwna, aby sąsiedzi czy inne osoby z otoczenia miały możliwość sprawdzenia ich majątku. Jednocześnie 57% osób popiera pomysł, by stan swojego posiadania ujawniali wszyscy urzędnicy, pracownicy administracyjni oraz osoby pełniące funkcje publiczne w państwie – tak wynika z sondażu przeprowadzonego dla serwisu ciekaweliczby.pl na panelu Ariadna.
18 października 2015 roku wchodzi w życie długo oczekiwana nowelizacja przepisów Kodeksu Cywilnego, która ograniczy negatywne skutki nabycia zadłużonego majątku. Nowe przepisy sprawią, że spadkobiercy będą mogli spać spokojniej – prawo przewiduje ochronę spadkobierców przed konsekwencjami przejęcia ukrytego zadłużenia.
Zdarza się, że zmarły członek rodziny nie wymienia nas w testamencie. Czy wszystko jednak stracone? W dalszym ciągu mamy szansę na otrzymanie części jego majątku, w czym pomóc nam może tzw. zachowek. To jeden z kontrowersyjnych, ale przy tym mało znanych aspektów dziedziczenia. Na czym polega zachowek i ile można zyskać?
W pierwszej dziesiątce najbogatszych posłów brylują politycy rządzącej Platformy Obywatelskiej - jest ich aż siedmiu. W tej grupie są: król drobiu, minister rządu Donalda Tuska, ale także dwóch byłych reprezentantów Polski w piłce nożnej, w tym manager Roberta Lewandowskiego. Majątki posłów na podstawie ich oświadczeń złożonych w Kancelarii Sejmu przeanalizował i oszacował portal Money.pl.