Ostatnio w mediach przyjęto zasadę, że o kobietach mówi się dobrze, albo wcale. I słusznie. Panie od lat walczyły ze stereotypami i wydaje się, że skuteczność batalii jest znaczna. Świat się zmienił i określenie cech ze względu na płeć wydaje się passé. A jednak jeśli chodzi o partnerstwo, zarówno panie i panowie bez wahania potrafią wskazać, co ich irytuje w płci przeciwnej. Mężczyźni od pokoleń uskarżają się na te same wady swoich towarzyszek życia.
Colin Firth zdradził swój przepis na udany związek. Aktor poślubił przed 15 laty swoją obecną żonę, Włoszkę Livię Giuggioli. Pomimo upływu czasu małżonkowie nadal nie widzą poza sobą świata.
Co łączy Demi Moore, Madonnę i Kylie Minogue, poza tym, że są celebrytkami? Otóż, gustują w młodszych mężczyznach. Nowy trend ulega popularyzacji - ze świata show-biznesu postępuje ku amerykańskim i zachodnioeuropejskim miastom.
Nie ma małżeństw doskonałych. Potwierdzają to także pary, które mogą pochwalić się wieloletnim pożyciem małżeńskim. Wraz z upływem czasu wspólne życie bywa trudne. Codzienność dostatecznie komplikuje plany, a uczucia ulegają zmianie. Czasem trzeba się naprawdę mocno napracować, by związek dobrze funkcjonował. W każdym razie świadomość zagrożenia nie pozwala na rozleniwianie się. A przecież każdy powinien pamiętać, że nic nie jest dane raz na zawsze...
Aby pozbyć się stresu, złagodzić odczuwanie bólu i wzmocnić swoje relacje w związku, wystarczy przytulić się do swego towarzysza życia. Badacze z University of California odkryli, że szczególnie w przypadku kobiet już dotyk lub widok partnera ma efekt znieczulający.
Anthony Hopkins dziękuje losowi za swoją żonę. Stella Arroyave, którą aktor poślubił w 2003 roku, pomogła mężowi wyjść z depresji i inaczej spojrzeć na świat.
Badania sugerują, że coraz częściej w małżeństwach pojawia się problem braku zrozumienia. Jest on zazwyczaj spowodowany wewnętrznym „zamknięciem" jednego z partnerów.
Ślub - przyrzeczenie wierności i miłości - nie jest tylko dla ludzi młodych. Jeśli kogoś kochamy i chcemy dzielić z nim resztę swojego życia to wiek nie powinien być przeszkodą. Ślub niekoniecznie musi wiązać się z dużą ilością gości i hucznym weselem, może być także kameralny. Poniżej przedstawiamy trzy powody, dlaczego warto ożenić się lub wyjść za mąż również po 50-ce.
Calista Flockhart lubi żartować z wieku swojego męża, Harrisona Forda. 46-letnia aktorka, młodsza od małżonka o 22 lata, z początku nie była pewna, czy Ford nie jest dla niej za stary.
Kodeks rodzinny i opiekuńczy określa powody pozwalające na unieważnienie małżeństwa cywilnego. Należy pamiętać, że unieważnienie małżeństwa nie jest jednoznaczne z rozwodem. Unieważnienie powoduje uznanie, że małżeństwo nie miało miejsca, natomiast rozwód tylko i wyłącznie rozwiązuje związek małżeński z powodów zaistniałych już po ślubie. Procedurę stwierdzenia nieważności małżeństwa w Kościele Rzymsko-Katolickim określa prawo kanoniczne.
Pary, które nie od razu przechodzą „do rzeczy", tworzą lepsze związki niż te, które szybko rozpoczynają wspólne życie seksualne, wynika z badań opublikowanych w magazynie Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego (American Psychological Association) "Journal of Family Psychology".
Zrozumieć kobiecą psychikę to podobno niebagatelne wyzwanie, jednak podjęli się go uczeni z University of Abertay Dundee w Szkocji. Odkryli, że niezależne finansowo kobiety szukają częściej dojrzałych, atrakcyjnych panów, nie zaś młodych i niedoświadczonych mężczyzn.
Colin Firth oznajmił, że jego serce należy do żony, Livii. Aktor przyznał, że pochlebia mu zainteresowanie ze strony innych kobiet, jednak to Livia jest dla niego najważniejsza.
Rozwód w żadnym wieku nie jest przyjemnym doświadczeniem. Gdy jednak następuje po dwóch, czy trzech dekadach spędzonych razem, może być prawdziwym trzęsieniem ziemi. Przekonała się o tym Erica Manfred, sześćdziesięciokilkuletnia dziennikarka i aktorka książki „He's History You're Not: Surviving Divorce After Forty" („On jest historią, ty nie: przeżyć rozwód po czterdziestce"). Dziś, znając cała galerię emocji towarzyszących rozwodowi i sprawy towarzyszące rozstawaniu się małżonków, chce radzić innym kobietom, jak przebyć ten trudny czas.
Starość jest inaczej postrzegana przez różnych ludzi. Okazuje się odmienny jej przebieg dotyczy też kobiet i mężczyzn. Uczeni odkryli, że wraz z wiekiem panie czują się bardziej samotne i przygnębione, natomiast mężczyźni stają się bardziej zadowoleni z życia na emeryturze.