Chcesz mieć szczęśliwy związek? Zadbaj o to, abyście oboje czuli, że możecie decydować w sprawach dla was ważnych.
Przyjacielskie związki z innymi często przyczyniają się do tego, że małżeństwo jest szczęśliwsze.
Każdy słyszał, że lepiej jest dawać niż brać. Oto empiryczne dowody na to, że troska o współmałżonka lub partnera jest satysfakcjonująca same w sobie.
Kiedy mąż uważa, że jego żona wydaje zbyt dużo pieniędzy, pojawiają się problemy i finansowe, i małżeńskie. Niezależnie od tego, czy "rozrzutność" żony jest prawdziwa, czy nie.
W dzisiejszym świecie wygląd ciała może mieć silny wpływ na nasze wybory i zachowania, szczególnie te związane z dietą. Taki obraz jest czasem kształtowany lub zniekształcany przez wiele czynników, w tym obrazy z mediów, relacje, a nawet nasze nastroje. Jak mówią uczeni z Uniwersytetu Stanowego Florydy jeden, siłą napędową chęci, by przejść na dietę może być atrakcyjność partnera.
Najszczęśliwsze pary są te, które uprawiają seks raz w tygodniu, mówią psychologowie.
Osoby starsze, które posiadają większą liczbę członków rodziny lub mogą liczyć na towarzystwo bliskich, cechują się niższym ryzykiem przedwczesnej śmierci.
W małżeństwie konflikt jest nieunikniony i doświadczają go nawet najszczęśliwsze pary. Jak pokazują badania, ludzie często kłócą się na te same tematy: dzieci, pieniądze, teściowie, intymność. Istnieje jednak pewna znacząca różnica pomiędzy satysfakcjonującymi i nieszczęśliwymi związkami.
Powszechnie wiadomo, że małżonkowie, którzy krzyczą na siebie i się wyzywają, cechują się wyższym ryzykiem rozwodu. Jednak nowe badanie przeprowadzone na University of Michigan pokazuje, że inne wzorce konfliktów też oznaczają wyższe zagrożenie rozstaniem.
Szczęśliwy małżonek to nie tylko dłuższe małżeństwo, ale i większe szanse na dłuższe życie.
Na pytanie o to, co jest najwyższym priorytetem, większość ludzi odpowiada: troska o członków rodziny.
Osoby pozostające w małżeństwie są zdrowsze niż ludzie samotni, rozwiedzeni lub owdowiali. Mamy biologiczne dowody wyjaśniające, dlaczego tak się dzieje.
Zarówno małżeństwo, jak i rozwód mogą znacząco wpływać na zmiany wagi, nierzadko skutkując kilkoma dodatkowymi kilogramami. Dotyczy to szczególnie osób powyżej 30 roku życia, duże różnice są tu jednak wśród kobiet i mężczyzn.
Kiedy mąż chrapie, żona wybudza się i usiłuje sprawić, by zmienił pozycję, w jakiej śpi. Ranem zaś oboje są niewyspani. To częste zjawisko, które może mieć większy wpływ na małżeństwo, niż się sądzi.
Sądzisz, że czas spędzony z dziećmi i współmałżonkiem jest kluczowy dla poczucia szczęścia? Być może naprawdę takie poczucie zyskasz w towarzystwie przyjaciół.