Mężczyźni zdecydowanie rzadziej niż kobiety poddają się badaniom profilaktycznym. Zwykle na wizytę u specjalisty decydują się dopiero wtedy, kiedy zaczynają dostrzegać u siebie wyraźne objawy choroby. Nie można jednak zapominać o tym, że tego rodzaju badania pozwalają nie tylko szybko wykryć schorzenie, ale także skutecznie leczyć chorobę.
Obecnie w Polsce 480 tyssiąca osób poręcza łącznie 391 tysięcy kredytów. Wśród nich 10,4% jest spłacanych z opóźnieniem przekraczającym 90 dni – wynika z analizy przeprowadzonej przez Biuro Informacji Kredytowej (BIK). Skłonność do poręczania kredytów rośnie wraz z wiekiem.
Co drugi dorosły Polak posiada kredyt – wynika z danych Biura Informacji Kredytowej za rok 2014. Największa aktywność kredytobiorców dotyczy mieszkańców województwa lubuskiego, zaś najmniejsza występuje w województwie podlaskim, gdzie tylko 39,1 proc. osób korzysta z kredytów. Najbardziej aktywni kredytowo są mężczyźni, urodzeni w latach 1967-1981.
Zdrowie, lepsze samopoczucie i powodzenie u kobiet – to główne powody, dla których mężczyźni coraz chętniej korzystają z zabiegów medycyny estetycznej. Radzimy, jak dzięki wsparciu lekarza i nowoczesnej technologii pozbyć się w małoinwazyjny sposób najbardziej dokuczliwych defektów: naczynek na twarzy, otyłości brzusznej i żylaków.
Określanie kobiet, jako strażniczek domowego ogniska, przybrało obecnie nowy wymiar. Z badania Fundacji Kronenberga przy banku Citi Handlowy wynika, że to właśnie panie żelazną ręką trzymają domowy budżet, zaś niekontrolowane wydatki to domena przede wszystkim płci „brzydkiej”. Co więcej, wyniki badania łamią kolejne stereotypy - do braku kontroli nad własnym budżetem przyznało się aż dwa razy więcej mężczyzn niż kobiet.
Starsi mężczyźni, u których rozwinęła się depresja, cechują się wyższą przedwczesną śmiertelnością niż kobiety w tym samym wieku.
Stereotyp prawdziwego mężczyzny, który powinien po sobie zostawiać swój zapach, na szczęście odchodzi do lamusa. Panowie zaczynają o siebie dbać – niestety wyłącznie w kontekście wizualnym. Dbałość o higienę i własne zdrowie szczególnie w aspekcie jamy ustnej jest u mężczyzn wciąż na zbyt niskim poziomie.
Raport Komisji Europejskiej o stanie zdrowia mężczyzn przedstawia alarmujące dane. Panowie żyją krócej, częściej popełniają samobójstwa, cierpią na zaburzenia psychosomatyczne, które bagatelizują nie korzystając z pomocy specjalistów, unikają kontaktów z lekarzem.
Książkowa seria "Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus" zostanie przeniesiona na duży ekran. Studio Summit Entertainment zakupiło prawa filmowe i telewizyjne do cyklu opartego na bestsellerze Johna Graya opublikowanym w 1992 roku. Produkcją kinowej adaptacji zajmą się Gail Berman i Lloyd Braun.
Michelle Pfeiffer nie zamierza przejmować się myślą, że skończyła 50 lat. Aktorka przyznała, że jako dojrzała kobieta czuje się doskonale. Nie narzeka też, gdy jej filmowi partnerzy są coraz młodsi.
Prawie 40 proc. kobiet w roku 2007 używało preparatów poprawiających wygląd skóry, włosów i paznokci w kapsułkach lub tabletkach. Mężczyzn przyjmujących tego rodzaju preparaty było nieco ponad 7 proc. - wynika z badania OTC TRACK, prowadzonego przez TNS OBOP.
Naukowcy odkryli, że upadki mężczyzn w podeszłym wieku mogą być spowodowane niskim poziomem testosteronu. Podejrzewają ponadto, że może być też sprawcą innych problemów zdrowotnych.