Proces starzenia się oznacza mniejszą aktywnością komórek, co w skutkuje m. in. niedoskonałościami skóry. Coraz bardziej widoczne stają się zmarszczki i przebarwienia. Rozwiązaniem może być dawka energetyzujących składników zawartych w szeroko dziś dostępnych kosmetykach, eksperci szczególnie polecają preparaty z koenzymem Q10 oraz witaminami A, C i E.
W dobie kreowania przez media poszczególnych dziedzin życia społecznego, coraz więcej uwagi poświęca się wyglądowi. Wbrew pozorom nie jest to wymysł naszych czasów. Od wieków zadowolenie z własnej fizyczności jest jednym z warunków wysokiej samooceny i co się z tym wiąże – równowagi psychicznej.
Skóra odgrywa ważną rolę dla zdrowia człowieka. Jest też istotnym kryterium oceny naszego wyglądu. Jednakże narażona w ciągu dnia na działanie różnorodnych szkodliwych czynników zewnętrznych w szybkim tempie na nie reaguje. Pierwszymi objawami aktywności wiatru, suchego powietrza, kurzu, promieni słonecznych są plamy na skórze, swędzenie, wypryski, zaczerwienienia oraz suchość. Dlatego też tak ważna jest właściwa ochrona i pielęgnacja skóry. Dziś kosmetyka oferuje liczne zabiegi i preparaty, służące zarówno do upiększania skóry, jak i jej oczyszczania, odżywiania, ochrony, regenerowania.
Ekstrakt z kawioru zawiera składniki, które powstrzymują proces starzenia się skóry i sprawiają, że wygląda młodziej i zdrowiej.
Skóra wrażliwa cechuje się podatnością na uszkodzenia i reakcje alergiczne wynikające z gwałtownej zmiany temperatury, stresu, działania promieni słonecznych, wiatru, klimatyzacji, różnorodnych kosmetyków.
Młodo wyglądająca i zadbana cera stanowi oznakę zdrowego wyglądu i dobrego samopoczucia. Dlatego też skóra wymaga pielęgnacji na co dzień, ale szczególnie troskliwej w chłodne dni. Wówczas bowiem jest bardziej narażona na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych - niską temperaturę, małą wilgotność powietrza, wiatr, promieniowanie UV. Wszystko to sprawia, że naskórek traci wodę i jego bariera ochronna jest słabsze, staje się bardziej narażony na uszkodzenia.
Galakturoniany z kasztanowca, witamina B3 i ekstrakty z granatowca to pożądane składniki kosmetyków, które mają powstrzymywać starzenie się skóry.
Wraz z wiekiem zmienia się nasz organizm – niestety na niekorzyść. Pojawiają się zmarszczki, słabnie ciało. Trzeba wiele pracy, żeby zapewnić sobie młody, rozpromieniony wygląd, a jednym z elementów tej troski o siebie jest aktywność fizyczna. Okazuje się jednak, że regularne ćwiczenia nie tylko pozytywnie wpływają na ciało, pomagają też „odmłodzić” mózg.
Wiele zewnętrznych przyczyn starzenia się skóry można wyeliminować, wynikają bowiem nierzadko z naszego stylu życia. Nasze decyzje, wybory, przyzwyczajenia mogą sprawić, że skóra przedwcześnie ulegnie procesowi starzenia.
Wkrótce Nowy Rok, a z jego okazji zabawa sylwestrowa. Trwa wybór kreacji, butów, torebek, ważnym dopełnieniem tworzenia wizerunku jest makijaż. Odpowiednio wykonany zapewni nie tylko olśniewający wygląd, ale i odejmie lat.
Charakteryzuje się podatnością na podrażnienia i stany alergiczne oraz wysoką wrażliwością na niekorzystne warunki atmosferyczne i detergenty. Zawiera niedostateczną ilość naturalnych substancji, które wychwytują cząsteczki wody w skórze i zatrzymują je w naskórku. Po umyciu cera sucha daje uczucie ściągnięcia, pod wpływem zimna, bądź gorąca ulega złuszczaniu.
Wygląd skóry jest probierzem, według którego ocenia się czyjś wiek. Z czasem cera pogarsza się, skóra traci jędrność i elastyczność, następuje jej zwiotczenie, pojawiają się i z upływem lat pogłębiają zmarszczki. Proces starzenia jest nieunikniony, ale przy obecnym rozwoju medycyny i wiedzy z zakresu kosmetologii może być opóźniany, kontrolowany i regulowany. Odpowiednie pielęgnowanie skóry dojrzałej może przynieść świetne efekty – piękny i młody wygląd.
Duży, garbaty lub skrzywiony nos wpędza w kompleksy. Skrzywiona przegroda nosowa uniemożliwia swobodne oddychanie. Operacja plastyczna może dać ulgę dla osób dotkniętych tym defektem, a wymarzony kształt nosa upiększy całą twarz.
Każdego roku wysiłek, który wiąże się z odchudzaniem, podejmują miliony ludzi na całym świecie i wielu z nich rezygnuje przed osiągnięciem celu. Powód? Niedostateczna wiedza na temat tego, jak stracić na wadze, a także obiegowe opinie o diecie i ćwiczeniach fizycznych.
Operacje plastyczne przeprowadzano już w starożytności. „Sushruta Samhita”, starożytny tekst napisany w sanskrycie opisuje zabiegi dokonywane przez indyjskiego chirurga Samhitę, w tym te, które dziś zaliczamy do chirurgii plastycznej. Znaczące wyniki osiągnięto jednak dopiero w wieku XIX, zaś bezsprzecznie gwałtowny rozwój tej gałęzi medycyny nastąpił w ubiegłym wieku i dziś coraz więcej osób korzysta z możliwości poprawy swego ciała za pomocą skalpela.