Cameron Diaz obwinia kobiety o społeczną obsesję na punkcie wiecznej młodości. 41-letnia aktorka, znana z naturalnego wyglądu, wyraziła swoją opinię w programie Oprah Winfrey.
Zęby, podobnie jak skóra starzeją się. Jedną z najczęstszych oznak postępującego czasu jest skracanie się zębów w wyniku ich ścierania. Proces ten negatywnie wpływa nie tylko na zdrowie jamy ustnej, ale także na skórę twarzy. Skracające się zęby mogą być przyczyną powstawania zmarszczek wokół ust, opadnięcia policzków i zmiany rysów twarzy. Zdaniem specjalistów jest to konsekwencja diety i zaniedbań w leczeniu ubytków. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się zabiegi anti-agingowe, którym poddajemy się w gabinecie stomatologicznym. Potrafią one odmłodzić zęby nawet o 10-20 lat, przywracając właściwy kształt, kolor i długość, dzięki czemu skóra twarzy zyskuje w zębach dodatkowe podparcie.
Nowa reforma emerytalna spowoduje, że kobiety i mężczyźni w Polsce będą pracować do 67 roku życia. Tymczasem według badań CBOS-u trzy czwarte z nas uważa, że mając 63 lata wchodzimy w etap starości. Jak organizm człowieka zmienia się z wiekiem? Czy jesteśmy gotowi na wydłużoną aktywność zawodową?
Najnowsze globalne badanie Prosumer Report „Starzenie się kontra kult młodości” przedstawione przez Euro RSCG Sensors pokazuje znaczące zmiany w podejściu do starzenia się. Z raportu wynika, że wierzymy, iż będziemy starzeć się z wdziękiem, a sama starość przyjdzie do nas przynajmniej 10 lat później niż do naszych rodziców. Wbrew obiegowym przekonaniom nie chcemy zatrzymać młodości za wszelką cenę, a żyć tylko tyle, ile potrzeba.
Prawie trzy czwarte dorosłych mieszkańców Polski myśli o swojej starości – wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. Zainteresowanie tym etapem życia częściej niż inni wyrażają starsi badani oraz, niezależnie od wieku, kobiety. Polacy powszechnie deklarują, że wiedzą, jak chcieliby zorganizować swoje życie na stare lata, kiedy będą potrzebowali pomocy. Większość chciałaby mieszkać we własnym mieszkaniu, korzystając z doraźnej pomocy bliskich.
Susan Sarandon nie zamierza na siłę się odmładzać, ponieważ po sześćdziesiątce nadal czuje się seksowna. 63-letnia aktorka nie pochwala promowanego przez Hollywood kultu młodości, dlatego zamiast wstrzykiwać pod skórę botoks, często się uśmiecha.
Piosenkarka znalazła "sposób" na młodość i piękną sylwetkę. By zatrzymać proces starzania się i utrzymać wagę, 45-letnia Courtney Love przyjmuje Gynotropinę - hormon wzrostu wpływający na przyrost mięśni, zdolność regeneracji, siłę i wiek komórek oraz spalanie tłuszczu.
Senior.pl objął patronatem najnowszą książkę Roberta D. Hilla - "Pozytywne starzenie się. Młodzi duchem w jesieni życia". Koncepcja positive aging – czyli pozytywnego starzenia się – to szkoła duchowej młodości w jesieni życia. Pogoda ducha i pozytywna energia decydują o tym, czy na starość odczuwamy więcej szczęścia niż bólu i trosk. Do szkoły myślenia positive aging przekonuje się coraz więcej terapeutów i starszych osób na całym świecie. Jednak sztuka pozytywnego starzenia się wymaga obszernej wiedzy o procesach zachodzących w naszych ciałach i umysłach w jesieni życia.
W dzisiejszym świecie coraz trudniejsze staje się prowadzenie zdrowego stylu życia, a co z tym związane, zachowania doskonałego wyglądu skóry. Nie tylko kod genetyczny decyduje o tym, jak szybko się starzejemy. Z każdej strony czyhają zagrożenia: stres, którego codziennie doświadczamy, szkodliwe działanie promieni słonecznych, zanieczyszczenia środowiska naturalnego.
Jennifer Aniston wpadła w panikę, gdy odkryła siwy włos na swojej skroni. Aktorka, która 11 lutego skończy 40 lat, dopiero niedawno zdała sobie sprawę, że młodość ma już za sobą.
Jennifer Aniston nie dopuszcza do świadomości myśli, że już niebawem przekroczy czterdziestkę.
Włoski farmaceuta z leżącej niedaleko Sieny miejscowości Asciano Giovanni de Munari twierdzi, że na podstawie znalezionej z szafą receptury stworzył eliksir długowieczności. Głównym składnikiem mikstury jest podobno czerwone wino Chianti – donosi agencja ANSA.
Starzenie się jest nieodłącznym elementem życia, nie możemy uniknąć tego procesu, możemy go jednak nieco opóźnić.
Podróże nie tylko wzbogacają ale i odmładzają - twierdzą specjaliści. Wyprawa, bliższa lub dalsza, to sposób na oderwanie się od codziennych problemów oraz okazja do spędzenia czasu z najbliższymi.
O tym, iż aktywność fizyczna korzystnie wpływa na jakość i długość naszego życia wiadomo od dawna, kolejnym potwierdzeniem tego, że nie warto unikać ruchu są wyniki badań genetyków.