Na nadciśnienie tętnicze choruje coraz większa liczba mężczyzn. Mimo iż choroba ta zwykle przebiega bezobjawowo, niewykryta i nieleczona może być bolesna w skutkach dla serca i mózgu.
Współczesny mężczyzna dba o samochód, garderobę oraz... cerę. Stale poszerzająca się oferta kosmetyków dla panów wychodzi naprzeciw wymaganiom płci, która jeszcze niedawno nie była kojarzona z drogeriami. Oto kilka kosmetycznych punktów, do których mężczyźni przywiązują uwagę.
Seks po 50-tce zmienia się, ale nie traci na wartości. Pożycie seksualne odgrywa ważną rolę w pielęgnacji dojrzałego związku i... własnego zdrowia. Kto myśli, że w sferze seksualnej istnieją kategorie wiekowe, ten jest w błędzie – emerytura nie obowiązuje w łóżku!
Znacie ten stereotyp – prawdziwy mężczyzna nie choruje? No tak, nie choruje, bo się nie bada. A jak już zachoruje, to na całego. Prawdziwy mężczyzna mimo, że pali, pije alkohol, je tłusto i nie uprawia sportu – to czuje się dobrze. Tyle stereotypy…
Prawie trzy czwarte polskich mężczyzn za atrybuty męskości uważa sprawność seksualną oraz sprawność fizyczną. Dla kobiet natomiast to opiekuńczość, szacunek, stabilność materialna i bezpieczeństwo stanowią filary męskości. Niewiele ponad połowa pań wskazuje sprawność seksualną, jako element męskości – różnice w postrzeganiu tej kwestii wyjaśniają eksperci w najnowszym raporcie On Board PR „Zaburzenia seksualne u mężczyzn – obraz problemu oczami kobiet i mężczyzn malowany”.
Walka o piękny wygląd już dawno przestała być wyłączną domeną kobiet. Zabiegom odmładzającym poddają się także mężczyźni. Panowie w Polsce coraz chętniej sięgają po botoks.
Od kilku tygodni w Internecie bije rekordy popularności przedruk z amerykańskiego poradnika idealnej żony z 1955 roku ("The Good Wife's Guide"). Kobiety przekazują sobie linki z prędkością wiatru. Zdziwione, zszokowane, niedowierzające i rozbawione czytają jego fragmenty.
Ona rozmawiając z koleżanką przez godzinę okupuje telefon. On łowiąc ryby z przyjacielem potrafi nie odezwać się ani słowem. Ona ma problem ze znalezieniem drogi na mapie. On, jeśli się zgubi, nigdy się do tego nie przyzna. Mimo, że różnice między kobietami a mężczyznami na pozór wydają się oczywiste, warto bliżej poznać ich przyczyny. 8 marca jest doskonałą okazją aby zastanowić się, w czym tak naprawdę jesteśmy odmienni.
TNS OBOP przeprowadził badania, które miały pokazać, jaki jest – zdaniem Polaków – prawdziwy mężczyzna. Z odpowiedzi respondentów wyłonił się obraz macho, choć, trzeba przyznać, lekko zmodyfikowany, bardziej wrażliwy niż stereotypowy „100% facet”.
Dojrzała, zamożna kobieta i młodszy od niej przystojniak . Przepis na związek idealny? Amerykańskie businesswomen wierzą, że tak. W Nowym Jorku ruszyły „szybkie randki”, których zadaniem jest znalezienie - w ekspresowym tempie - seksownych chłopaków paniom w średnim wieku.
Z badań przeprowadzonych przez CBOS wynika, że 30% Polaków prawdziwą miłość kojarzy z zaufaniem i lojalnością, 15% z dążeniem do dobra ukochanej osoby, 14% z szacunkiem, 11% z życiem rodzinnym. Dla niektórych (4%) prawdziwa miłość jest tym samym, co przyjaźń. Zaledwie 2% respondentów wątpi w istnienie uczucia tego rodzaju.
Większość przeprowadzonych badań pokazuje, że kobiety są bardziej podatne na depresję. Nie znaczy to jednak, że panowie nie cierpią z tego powodu. Może się tak wydawać, ponieważ mężczyźni są bardziej powściągliwi jeśli chodzi o ujawnianie swoich psychicznych słabości i z tego powodu mniejsza ich liczba szuka pomocy medycznej. Gdyby wszyscy mężczyźni przyznawali się do tego, że cierpią na depresję, wyniki statystyk nie różniłyby się zbytnio.
Zgodnie z postanowieniem Parlamentu Europejskiego do 15 sierpnia 2008 roku wszystkie kraje członkowskie muszą zrównać wiek emerytalnych kobiet i mężczyzn. Poza Polską przepisu tego nie wprowadziły jak dotąd tylko Włochy.
Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu orzekł, że mężczyzna który zmienił płeć, ma prawo do wcześniejszej emerytury. Odmowa przyznania świadczenia byłaby dyskryminacją ze względu na płeć.