Z prezentami dla mężczyzn jest podobno zawsze trudniej. Zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z panem, który w swoim życiu miał czas, by ukształtować gust i upodobania, a równocześnie „dorobił się” już wielu rzeczy spośród potencjalnych typów podarunkowych. Jednym słowem sprawienie radości Dziadkowi wydaje się być sprawą mocno skomplikowaną. Czy jednak jest tak rzeczywiście?
Prezent dla mężczyzny? Teoretycznie nic prostszego, w praktyce to właśnie prezenty dla dorosłych Panów często sprawiają kłopoty. I to niestety właśnie oni bywają obdarowywani czymś kupionym w pośpiechu albo wybranym dlatego, że coś trzeba było wybrać.
Żylaki kojarzą nam się zwykle z bolesnymi i nieestetycznymi zmianami umiejscowionymi na kobiecych nogach. Ta przypadłość może jednak dotyczyć również mężczyzn i obejmować inne części ciała, w tym również intymne. Żylaki powrózka nasiennego występują u co piątego mężczyzny. Choroba nieleczona może doprowadzić nawet do niepłodności.
Dobrze ubrany i stylowy mężczyzna nie musi mieć garderoby wielkości dużego salonu. Kilkanaście klasycznych, ponadczasowych rzeczy i parę dodatków w zupełności wystarczy aby stworzyć zestawy pasujące do pracy, na ważne spotkanie, ślub przyjaciela czy rodzinne przyjęcie. Ubranie warto traktować jak dobrą inwestycję w swój wizerunek, która prędzej czy później się zwróci.
Według GUS w ubiegłym roku lekarza odwiedziło 60 procent Polaków – głównie z powodu urazów lub wypadków, a nie po to, aby wykonać badania okresowe. Mimo przysłowiowej już niechęci mężczyzn do wizyt w gabinecie lekarskim, warto postawić na profilaktykę i w porę udać się do przychodni, zamiast później się leczyć – zaznaczają lekarze.
Firma Revitacell opracowała przeznaczone dla mężczyzn biodermokosmetyki, które bazują na komórkach macierzystych MIC-1.
Powstawaniu tych schorzeń sprzyjają siedzący tryb życia, nieodpowiednia dieta oraz niski poziom higieny osobistej. To główni „sprawcy” problemu sporej grupy mężczyzn w każdym wieku – dolegliwości błony śluzowej odbytu. Panowie niechętnie mówią o tych schorzeniach, ale objawów tych chorób nie powinni lekceważyć. Jak im zapobiegać i jak leczyć?
Na polskim rynku jest wiele miejsc, gdzie kobiety mogą udać się na masaż lub skorzystać z innych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie można jednak zapominać, że skóra mężczyzn także wymaga odpowiedniej pielęgnacji, dlatego powstaje coraz więcej gabinetów kosmetycznych oraz salonów Spa, które mają specjalną ofertę przygotowaną dla panów.
Gabinety kosmetyczne oraz salony SPA coraz częściej są odwiedzane przez mężczyzn. W niektórych placówkach nawet nawet 20 procent klientów to panowie. I wcale nie są to wyłącznie mężczyźni z pierwszych stron gazet, kadra zarządzająca czy „bananowa młodzież". Wielu z panów dbających o swoją urodę to niemal statystyczni, przywołani w tytule „Kowalscy". Może tylko różnią się od innych świadomością swojego ciała i zachodzących w nim zmian oraz większym poczuciem męskości. Dlaczego? O tym w dalszej części.
Można odnieść wrażenie, że higiena intymna mężczyzn jest tematem nieco pomijanym, spychanym za margines. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego o higienie kobiecych narządów płciowych pisze się tak wiele, a panom co najwyżej poświęca krótki, zgrabny dopisek u dołu strony? Wydawać się może, że powodem owej dezercji jest fakt, iż zaniedbania w sferze kobiecej intymności są ściśle powiązane z płodnością i mogą skutkować bardzo negatywnymi konsekwencjami w tej dziedzinie. Czy rzeczywiście w przypadku mężczyzn jest inaczej?
Na nadciśnienie tętnicze choruje coraz większa liczba mężczyzn. Mimo iż choroba ta zwykle przebiega bezobjawowo, niewykryta i nieleczona może być bolesna w skutkach dla serca i mózgu.
Współczesny mężczyzna dba o samochód, garderobę oraz... cerę. Stale poszerzająca się oferta kosmetyków dla panów wychodzi naprzeciw wymaganiom płci, która jeszcze niedawno nie była kojarzona z drogeriami. Oto kilka kosmetycznych punktów, do których mężczyźni przywiązują uwagę.
Seks po 50-tce zmienia się, ale nie traci na wartości. Pożycie seksualne odgrywa ważną rolę w pielęgnacji dojrzałego związku i... własnego zdrowia. Kto myśli, że w sferze seksualnej istnieją kategorie wiekowe, ten jest w błędzie – emerytura nie obowiązuje w łóżku!
Znacie ten stereotyp – prawdziwy mężczyzna nie choruje? No tak, nie choruje, bo się nie bada. A jak już zachoruje, to na całego. Prawdziwy mężczyzna mimo, że pali, pije alkohol, je tłusto i nie uprawia sportu – to czuje się dobrze. Tyle stereotypy…
Prawie trzy czwarte polskich mężczyzn za atrybuty męskości uważa sprawność seksualną oraz sprawność fizyczną. Dla kobiet natomiast to opiekuńczość, szacunek, stabilność materialna i bezpieczeństwo stanowią filary męskości. Niewiele ponad połowa pań wskazuje sprawność seksualną, jako element męskości – różnice w postrzeganiu tej kwestii wyjaśniają eksperci w najnowszym raporcie On Board PR „Zaburzenia seksualne u mężczyzn – obraz problemu oczami kobiet i mężczyzn malowany”.