W Polsce pracuje obecnie 16,5 mln osób. Według analiz potencjalnie zautomatyzować można ok. 7,5 mln miejsc pracy, co oznacza, że prawie połowa pracujących Polaków mogłaby zostać zastąpiona przez roboty. Jak przekonują eksperci, w najbliższym czasie tak się jednak nie stanie. Robotów sprzedaje się coraz więcej, rośnie także poziom ich zaawansowania technicznego i sztucznej inteligencji. W dłuższej perspektywie zagrożenie jest bardziej realne. W ciągu 45 lat maszyny mogą prześcignąć ludzi we wszystkich aspektach inteligencji, a w ciągu 120 lat zautomatyzowana może być cała praca wykonywana przez ludzi.
Jak pokazują jednak badania Uniwersytetu Oksfordzkiego z 2014 – przyszłość rysuje się niepewnie. W ciągu 10 do 20 lat nowe generacje robotów mogą sprawić, że zniknie około 700 zawodów, zwłaszcza tych niewymagających wysokich kwalifikacji. Jednak jak pokazują wyniki międzynarodowej ankiety przeprowadzonej przez Monster.com, większość zatrudnionych nie obawia się widma zastąpienia przez inteligentne maszyny.
Powszechna i bezpłatna multimedialna encyklopedia na temat Polaków oraz działających w Polsce obcokrajowców, którzy mieli wpływ na rozwój naszego kraju i społeczeństwa. To iPSB - udostępniony przez Narodowy Instytut Audiowizualny Internetowy Polski Słownik Biograficzny. Serwis został symbolicznie zainaugurowany 16 grudnia br. przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.
Ile razy marzyłeś, by wokół ciebie ludzie chodzili bardziej uśmiechnięci? Jak często pragnąłeś najmniejszych przejawów życzliwości ze strony współpasażerów komunikacji miejskiej, kierowców w korku, mijanych przechodniów czy kolegów w pracy i na uczelni? Dlatego Wrocław 21 listopada już po raz drugi obchodzi Dzień Życzliwości.
Prof. Ludwik Stomma, w oparciu o współczesną wiedzę medyczną, stara się wyjaśnić na co chorowali i umierali wielcy tego świata. Pomaga mu konsylium złożone ze współczesnych lekarzy (psychiatra, neurolog, internista i specjalista chorób zakaźnych), którzy stawiają diagnozy w oparciu o znane informacje i przekazy historyczne.
Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”, pragnąc uczcić Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, zaprasza na wystawę fotografii Przemysława Pokryckiego, pt. „JESTEŚMY”. W Warszawie można zobaczyć ją w dniach 23 września – 8 października 2006r.w pasażu Galerii Handlowej CH Bemowo, ul. Powstańców Śląskich 126 (I piętro obok restauracji „Sfinks”).
Każda starsza osoba może opowiedzieć niepowtarzalną historię swoich licznych doświadczeń. Fotograf Munesuke Yamamoto zrobił zdjęcia ludziom w wieku od 70 do stu lat 100 pragnąc uchwycić przeróżne emocje na trwałe wypisane na twarzach starszych ludzi. Global Action on Aging prezentuje niektóre z jego prac przedstawiających starszych Japończyków, którzy żyją pełnią życia pomimo pewnych ograniczeń natury fizycznej, a także trudnych doświadczeń z wojen.