Aby uczcić 70 rocznicę zakończenia II wojny światowej Joy Lofthouse, pilotka uczestnicząca w ówczesnych walkach, odbyła lot myśliwcem.
W dwóch wypadkach lotniczych, do których doszło wczoraj niedaleko Łososiny Dolnej i w pobliżu lotniska w podkrakowskim Pobiedniku zginęło 6 osób, w tym trójka dzieci. Okoliczności katastrof wyjaśniają policjanci, prokuratorzy oraz eksperci m.in. z Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.
Kiedy 75-letnia miłośniczka latania wzbiła się swoją awionetką w powietrze, nie sądziła, że jej przygoda zakończy się w tak nietypowy sposób - eskortowały ją dwa F-16. Kobieta nieświadomie wleciała w zakazaną z powodu wizyty Baracka Obamy w Chicago przestrzeń powietrzną.
Donald Tusk poinformował o rozformowaniu 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego. Podjęto także decyzję o zmianach personalnych w Ministerstwie Obrony Narodowej. Premier podkreślił, że decyzja o rozformowaniu pułku obsługującego loty najważniejszych osób w państwie oznacza jego faktyczną likwidację. Minister obrony narodowej w najbliższych dniach podpisze dokumenty dotyczące rozwiązania jednostki. Likwidacja będzie rozłożona w czasie.
W I kwartale 2010 roku polskie porty lotnicze obsłużyły łącznie 3 mln 887 tys. pasażerów, o ok. 180 tys. więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego - wynika z informacji zebranych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.
Urząd Lotnictwa Cywilnego podsumował ubiegłoroczny ruch na wszystkich polskich lotniskach. Polskie porty lotnicze w 2009 roku obsłużyły łącznie 18 mln 945 tys. pasażerów, czyli o 1 mln 704 tys. mniej niż w roku 2008.
Do działającej przy Urzędzie Lotnictwa Cywilnego Komisji Ochrony Praw Pasażerów wpłynęło w pierwszym półroczu tego roku 614 spraw. Najwięcej skarg dotyczyło odwołania lotu - 363. Na znaczne opóźnienie lotu poskarżyło się 45 pasażerów, zaś na odmowę przyjęcia na pokład samolotu - 27. Pozostałe sprawy dotyczyły m.in. opieki nad nieletnimi pasażerami, bagażu, niewykorzystanych biletów oraz rezerwacji.
Andrzej Matula, emerytowany mechanik górniczy, zakończy niebawem trwającą kilkanaście lat pracę nad skonstruowaniem śmigłowca. Modelarstwem pan Andrzej interesuje się od dzieciństwa, najpierw sklejał modele, później sam został instruktorem modelarstwa, był też członkiem aeroklubu. Swój pierwszy projekt śmigłowca opracował w 1957 roku, inspiracją są dla niego książki, rozmowy z pilotami.