Regularnie staram się oszczędzać na lokatach. Ostatnio jednak przeczytałam, że z powodu obniżenia stóp procentowych zyski z lokat są coraz mniejsze. Gdzie mogę więc obecnie ulokować moje oszczędności, by zarobić, ale w bezpieczny sposób?
Chciałabym założyć wnukowi konto, na które odkładałabym pieniądze z myślą o jego przyszłości. Chciałabym ulokować w nim część zebranych oszczędności i pomnażać je przez przynajmniej 5 lat. Czy są jakieś specjalne produkty przeznaczone do tego celu? Może jest jakieś konto, na którym mogłabym ulokować pieniądze na dłużej, niezależnie od tego czy będę wpłacała je regularnie? Czy taka inwestycja wiąże się z ryzykiem?
Zaledwie połowa Polaków przed podpisaniem umowy dotyczącej pożyczki lub zainwestowania pieniędzy czyta zawarte w niej warunki - wynika z badania przeprowadzonegop przez TNS OBOP na zlecenie UOKiK. Jedna piąta badanych nie robi tego nigdy, a co dziesiąty robi to tylko przy inwestowaniu lub pożyczaniu dużych kwot.
Resort finansów, Narodowy Bank Polski i Komisja Nadzoru Finansowego przygotowują kampanię ostrzegającą przed parabankami, które choć nie mają licencji, działają podobnie ale bez nadzoru, zaś ich klienci nie mają gwarancji na odzyskanie środków. Przykładem tego tyu instytucji może być Amber Gold, którego kienci mają coraz większe eproblemy.
Chcemy z żoną zainwestować pieniądze. Udało nam się zaoszczędzić 15 tysięcy złotych. W co w obecnej sytuacji najlepiej zainwestować: lokaty, fundusze, czy ostatnio bardzo popularne inwestycje w kruszce?
Mam trochę oszczędności, które chciałabym gdzieś ulokować. Myślałam o lokacie, ale ostatnio usłyszałam o koncie oszczędnościowym. Wiem, że nie trzeba zamrażać pieniędzy. Chciałabym wiedzieć jakie jeszcze są zalety konta oszczędnościowego i czym się różnią od lokat.
Chciałam włożyć oszczędności na lokatę. Koleżanka namawia mnie na lokatę progresywną. Na czym polega ta forma oszczędzania i czym się różni od zwykłej lokaty?
23 grudnia Senat przyjął nową ustawę okołobudżetową z poprawkami. Jeśli zostanie ona podpisana przez Prezydenta, będzie to równoznaczne z zatwierdzeniem końca lokat antypodatkowych i omijania tzw. „podatku Belki”.
Dwa miesiące temu założyłam na pół roku tzw. lokatę antybelkową, gdzie odsetki są kapitalizowane codziennie. Ostatnio premier zapowiedział likwidację tego typu kont. Co się stanie z moją lokatą w momencie, gdy to o czym mówił premier stanie się faktem?
Właśnie urodził mi się wnuczek. W celu zabezpieczenia jego przyszłości chciałabym założyć dla niego coś na kształt istniejącej w mojej młodości „książeczki mieszkaniowej”. Chciałabym, by w momencie wchodzenia w dorosłość posiadał środki, które umożliwiłyby mu np. kupno mieszkania. Jakie najbardziej efektywne produkty służące temu celowi oferują współczesne instytucje finansowe?
Chciałbym się dowiedzieć, jak mogę oszczędzać pieniądze dla wnuka np. na studia czy mieszkanie? Czy najlepiej założyć jakieś konto bankowe, a może istnieje jakaś inna forma zabezpieczenia przyszłości mojego wnuka?
Pięcioprocentowa, najwyższa od 10 lat inflacja w Polsce powoduje, że na 10 000 zł tracimy 476 zł. Jak obronić swoje oszczędności przed szkodliwym wzrostem inflacji, tak aby nie tylko nie stracić, ale także zarobić? Na te pytania odpowiadają eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF).
Mam odłożone pewne oszczędności i myślę nad ich zainwestowaniem. W co i jak najlepiej inwestować dysponując kwotą rzędu kilku tysięcy złotych (ok 3000-5000 PLN), by ryzyko było niskie, a horyzont inwestycyjny niezbyt długi?
Chciałabym co miesiąc odkładać drobne kwoty (około 200 – 300 zł). Gdzie najlepiej je lokować, aby osiągnąć największy zysk – na koncie oszczędnościowym, lokacie, czy w inny sposób?
Pojęcia „procent” i „punkt procentowy” nie są synonimami. Istnieje wyraźna różnica między tymi sformułowaniami - wskazuje analityk Comperia.pl.