Związek pochodzący z zioła stosowanego w tradycyjnej chińskiej medycynie ziołowej jest skuteczny w łagodzeniu bólu i nie wykazuje właściwości uzależniających.
Ból pleców jest częsty u seniorów. Jakkolwiek leki odgrywają ważną rolę w leczeniu bólu, ich stosowanie u starszych pacjentów jest ograniczone ze względu na zaburzenia czynności wątroby i nerek oraz współistniejące problemy zdrowotne i wielolekowość (jednoczesne stosowanie wielu farmaceutyków).
Ci, którzy przyjmują leki moczopędne i inhibitory układu renina-angiotensyna (RAA) z powodu nadciśnienia, powinni zachować ostrożność przy stosowaniu ibuprofenu.
Leki mogą nie przynosić oczekiwanych skutków lub wywoływać niepożądane efekty, jeśli nie zażywa odpowiednio. Sprawdź, jakie błędy najczęściej popełniamy przy przyjmowaniu medykamentów.
Jak zapewniają badacze z McMaster University, masaż regeneruje mięśnie, już 10 minut takiego zabiegu zmniejsza stan zapalny.
Z najnowszych badań wynika, że dostepne bez recepty leki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen i acetaminofen, mogą wpływać na sposób przetwarzania informacje, doświadczania przykrych uczuć i reakcje na sugestywne obrazy.
Nowe badania pokazują, że niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), czyli te powszechnie stosowane przy bólach i przeziębieniach, mogą zmniejszać niekorzystny wpływ ekspozycji płuc na zanieczyszczenie powietrza.
Zażywanie leków przeciwzapalnych, takich jak paracetamol, statyny i antybiotyki, może osłabić objawy depresji.
Niektóre leki dają takie efekty uboczne, które uniemożliwiają bezpieczne prowadzenie samochodu. Zawsze czytaj ulotki środków, które zażywasz.
Rumień i oparzenia powstają w wyniku świadomego opalania lub po prostu zbyt długiej ekspozycji na światło słoneczne podczas przebywania na zewnątrz. Towarzyszą im ból, pieczenie i zmiany wyglądu skóry, które mogą być bardzo niebezpieczne w dalszej perspektywie, sprzyjają bowiem nowotworom skóry. Oto, jak postępować w przypadku poparzenia.
Zażywanie popularnych leków przeciwbólowych może pomóc w leczeniu nowotworów - odkryto, że te farmaceutyki poprawiają wskaźniki przeżywalności u niektórych pacjentów onkologicznych.
Od jakiegoś czasu świat medyczny bada antyrakowe właściwości kwasu acetylosalicylowego, leku powszechnie znanego pod popularnymi markami handowymi takimi jak aspiryna czy polopiryna. Jego niewielkie dawki bowiem mogą osłabić ryzyko różnych form raka.
Mówi się, że lek na jedno pomoże, na drugie zaszkodzi, bo w istocie niewiele jest takich środków, które nie wywołują żadnych efektów ubocznych. Okazuje się, że część dość popularnych medykamentów zwiększa ryzyko depresji.
O efekcie placebo mówi się, gdy substancja, która nie działa w określony sposób na organizm, jest równie skuteczna jak leki. Jak to jednak jest możliwe? Badacze odkryli, że placebo wpływa na aktywność regionu mózgu zlokalizowanego w tak zwanym zakręcie czołowym środkowym mózgu.
Jakkolwiek często nie można obejść się bez leków w przypadku bardzo silnego bólu, łagodniejsze dolegliwości daje się osłabić dzięki medytacji i autohipnozie.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca