Osoby po sześćdziesiątce niechętnie udają się do lekarzy, bo nie chcą uchodzić za ludzi, którzy przesadnie troszczą się o swoje zdrowie, wynika z brytyjskiego sondażu.
Do 2030 roku w Polsce 8,5 mln osób (23,8 % populacji) osiągnie wiek powyżej 65 lat. Demograficzne starzenie się społeczeństwa stanie się trzykrotnie szybsze niż w latach ubiegłych. Równocześnie liczba osób w wieku 0-19 lat spadnie o 40% a o 39% spadnie liczba ludności w wieku 20-34 lat. Liczba osób w wieku powyżej 65 lat i starszych wzrośnie o 74%. Tym samym wzrośnie dwukrotnie, do blisko 4 mln, populacja osób zagrożona wielochorobowością i niepełnosprawnością.
Jeżeli jest to możliwe i pozwala na to stan zdrowia prosimy, myjcie się przed wizytą w gabinecie lekarskim - apelują polscy lekarze.
Każdy chce wierzyć, że jego lekarz jest nieomylny. Mamy nadzieję, że dany medyk wie wszystko o leczeniu określonej dolegliwości. Nim nabierze się jednak doświadczenia, musi poprowadzić wiele przypadków, zaznacza Pierce Scranton, lekarz współpracujący z seniorlivingabout.com
Jak ustaliła TVN24, część pracowników szpitalnych izb przyjęć nie wie, że NFZ honoruje skierowania z prywatnych gabinetów i odsyła pacjentów z takimi dokumentami do lekarza rodzinnego.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca