Federacja Stowarzyszeń Amazonki ogłosiła wyniki ankiet przeprowadzonych wśród chorych oraz onkologów w ramach kampanii „Jest jak Jest - Mam Wybór!". Ankiety mają pomóc we wzajemnym zrozumieniu i budowaniu partnerskich relacji między pacjentami i lekarzami, a w efekcie w osiąganiu jak najlepszych efektów terapii.
W ciągu niespełna dwóch lat od uruchomienia portalu www.onkomapa.pl, ponad 230 tysięcy osób aktywnie poszukiwało lub dzieliło się informacją na temat publicznego leczenia onkologicznego w Polsce. Pacjenci i ich bliscy recenzują na portalu placówki onkologiczne oraz lekarzy. Od niedawna liczba ocenianych ośrodków wzrosła z 40 do 911 i objęła nie tylko szpitale, ale również przychodnie, ośrodki radioterapii oraz ośrodki diagnostyczne. Ponadto portal skupia informacje o blisko 2000 lekarzach pomagających na co dzień osobom chorym na raka.
Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych już po raz czwarty zainicjowała publiczną debatę, dotyczącą sytuacji pacjenta onkologicznego w systemie ochrony zdrowia. Tym razem stawia ważne pytanie, czy pacjent może mieć zaufanie do opieki onkologicznej w Polsce?
Program „Piękniejsze życie” pomaga kobietom, które przechodzą leczenie onkologiczne. Program powstał w Stanach Zjednoczonych w 1989 roku, a obecnie działa już w 21 krajach na świecie. W Polsce zadebiutował jesienią 2006 roku. Od początku programu ponad 800 pacjentek wzięło udział w warsztatach organizowanych w Centrach Onkologii w Warszawie i Lublinie. W roku 2009 wolontariusze zorganizowali spotkania dla pacjentek w Kielcach i Łomży.
Zdarzenia związane z ekstremalną pogodą (np. powódź) niszczą zdrowie psychiczne