Zaczyna się lato, nadciągnęły już pierwsze w tym roku fale upałów. I choć większość z nas spragniona jest wakacji, słońca i odpoczynku na świeżym powietrzu, to wysokie temperatury mogą dać się poważnie we znaki. Jak uniknąć poważnych komplikacji ze zdrowiem, związanych z upałami?
Wraz z nadejściem lata i upałów na ulicach pojawiły się popularne wśród Polek klapki japonki. Niestety to co modne, nie zawsze jest dla nas dobre. Japonki jednak nie są zdrowe dla naszych stóp.
Podczas wakacyjnych wyjazdów znacznie ograniczamy liczbę wykonywanych zabiegów kosmetycznych. Ze względu na wagę bagażu najczęściej zabieramy ze sobą tylko niezbędne preparaty. Nie chcemy również tracić czasu, który potrzebny jest np. na wykonanie kąpieli i dokładnego peelingu stóp.
Klapki oraz japonki, w których tak chętnie chodzimy latem, kojarzą nam się z wygodą i subtelnym podkreśleniem eleganckiego pedicure. Jak się jednak okazuje, właśnie w tym okresie powinniśmy przyłożyć więcej uwagi do pielęgnacji stóp, a w szczególności pięt. Zadbane stopy to wizytówka zarówno kobiet, jak i mężczyzn.
Złota, brzoskwiniowa, oliwkowa, a nawet czekoladowa – opalenizna może mieć różne odcienie, ale wszystkie je łączy jedno – szybko znikają. Tymczasem skóra muśnięta słońcem to wakacyjna pamiątka, którą chciałybyśmy zachować jak najdłużej. Dlatego podpowiadamy, jakie triki warto stosować, aby ją zatrzymać.
Wraz ze swoimi wszystkimi atrybutami, co roku lato przynosi nam sporo wyzwań. Każdy z nas pragnie ten czas wykorzystać jak najlepiej. Większość decyduje się na bliższe bądź dalsze wyjazdy, pozwalające odciąć się od codzienności i zregenerować siły. Aby okres ten należał do przyjemnych, a co najważniejsze bezpiecznych, w letnim rozluźnieniu nie możemy stracić zdrowego rozsądku. Odpoczynek ma nam służyć, a jest to możliwe jeżeli wcześniej zadbamy o to, by przebiegał w sposób przemyślany i ostrożny.
Lato już na półmetku, a upały w pełni. I nie opuszczą nas one jeszcze do września, a nawet do października. Polska od kilku już bowiem lat znajduje się w strefie geograficznej często nawiedzanej przez masy ciepłego powietrza. Nie każdy jednak dobrze je znosi. Jak więc zabezpieczyć się przed falą upałów i uchronić przed ich często groźnymi dla zdrowia skutkami?
Za oknami tego nie widać, ale właśnie zaczyna się lato. Astronomiczny początek tej pory roku będzie miał miejsce niedługo po północy, kalendarzowe lato zacznie się pojutrze, a już dziś pojawiło się okolicznościowe "doodle".
Przygotowania do sezonu letniego odkładasz na ostatnią chwilę? Widząc pierwsze promienie letniego słońca na pewno pomyślałaś, że czas na zabiegi laserowe minął i z kolejnymi trzeba poczekać aż do jesieni. Nic bardziej mylnego.
Upał to stan pogody, gdy temperatura powietrza przy powierzchni ziemi przekracza 30 st. C. W ciągu dnia, najwyższa temperatura występuje pomiędzy godziną 15 a 18, a nie jak się powszechnie sądzi - w południe, zaś największe promieniowanie UV notowane jest w godzinach 12 – 13.
Słońce to główny czynnik odpowiedzialny za to, że z niektórych zabiegów w gabinecie latem lepiej zrezygnować, a przy innych zachować szczególną ostrożność. Depilacja, lasery, kwas hialuronowy – jakie środki przedsięwziąć, aby nic nie zdołało zakłócić radości z efektów ulubionych zabiegów?
W okresach dużego nasłonecznienia nasze oczy narażone są na działanie wielu czynników, z których obecności często nie zdajemy sobie sprawy. Aż jedna trzecia Polaków zapomina o regularnych badaniach oczu – wynika z badania przeprowadzonego przez CBOS dla Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok. Tymczasem zasady codziennej profilaktyki wzroku powinien przyswoić każdy z nas.
Nad Polskę nadciąga fala upałów. Temperatury powietrza sięgać mogą nawet 36 stopni Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 3. stopnia (w 3 stopniowej skali) w związku z wysokimi temperaturami, które są prognozowane na przeważającym obszarze naszego kraju. Przed wysokimi temperaturami ostrzega również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które przygotowało odpowiedni poradnik.
Miasta jakby przycichły, w komunikacji zbiorowej podniosła się średnia wieku, za to zmniejszyła częstotliwosć przejazdu. Upały, które przez dużą część ostatnich tygodni dawały o sobie znać, skutecznie zatrzymują w domu tych, którzy nie muszą nigdzie wychodzić. Za nami niemal połowa lata.
Choć w Polsce liczba upalnych dni w roku nie jest może imponująca, to jednak w kalendarzu każdego roku można je odnotować. W krajach śródziemnomorskich z powodu gorąca często przerywa się pracę. Jak jest w Polsce? Czy bardzo wysoka temperatura może spowodować skrócenie czasu pracy?