Piękna pogoda i wypoczynek nie kojarzą się chorobami i leczeniem. Jest jednak kilka infekcji, które mogą uprzykrzyć letni urlop. Zaś wymarzony wypoczynek może się skończyć z gorączką i chusteczką przy nosie. Angina czy przeziębienie mogą nas przecież dopaść latem, a nie tylko jesienią lub zimą. Chorobotwórcze bakterie i wirusy nie rozróżniają pór roku.
Nasze stopy na wakacjach nie mają łatwo. Każdego dnia narażane są na otarcia i urazy. Długie, piesze wycieczki, odkryte buty oraz spacery na boso po plaży mogą powodować pęcherze, odciski i skaleczenia. Skóra staje się też zrogowaciała i twarda. Po urlopie warto więc poświęcić jej trochę czasu, aby przywrócić stopom właściwą kondycję.
Wakacje to okres, który rządzi się swoimi prawami – ciepłe, letnie wieczory, aktywne weekendy i spotkania z przyjaciółmi. Lato sprzyja wielu formom rozrywki, którym towarzyszy jedzenie. Osoby będące na diecie wcale nie muszą odmawiać sobie przyjemności, a dieta nie musi oznaczać drakońskich wyrzeczeń. Co warto jeść w okresie wakacyjnym, aby utrzymać linię i w pełni cieszyć się z uroków lata?
W upalne dni osobom starszym należy się szczególna uwaga. W podeszłym wieku zaczynają występować zaburzenia w odczuwaniu pragnienia. Dodatkowo przygotowanie napoju może czasem sprawić trudność osobom starszym. Dlatego pamiętajmy w upalne dni o osobach starszych – członkach naszych rodzin i sąsiadach gdyż przegrzanie organizmu może prowadzić do niebezpiecznego dla zdrowia i życia udaru.
Przyczyną przykrego zapachu stóp nie jest jedynie pot, a namnażające się na skórze bakterie. Świeży pot zdrowego człowieka nie ma woni. Za jego intensywność może jednak odpowiadać nasza dieta czy zażywane lekarstwa. Duża ilość czosnku czy kalafiora oraz silne leki np. antytrądzikowe, mogą być przyczyną nieprzyjemnego zapachu.
Wysokie temperatury i suche powietrze - te cechy lata mają duży wpływ na kondycję naszego ciała, począwszy od włosów i oczu, przez skórę, kończąc na stopach. Co zrobić, gdy doskwierają ciepło i duszność, a my nie możemy pozwolić sobie na zdjęcie obuwia w biurze czy tramwaju i chwilę ulgi? Istnieje wiele sposobów, dzięki którym zdrowie i dobra kondycja naszych stóp są możliwe.
W wakacje skóra nie odpoczywa. Gdy wyjeżdżamy często zapominamy o codziennej pielęgnacji lub po prostu odpoczywamy na całego nie myśląc o swojej skórze, ograniczając się co najwyżej do kremu z filtrem. Jednak skóra człowieka jest wrażliwa na zmiany otoczenia, temperatury, środki myjące i detergenty. Sprawdź, co może cię spotkać na wakacjach i jak uniknąć problemów.
Wędrówki górskimi szlakami, spacery po miejscowościach turystycznych oraz poznawanie lokalnej kultury, historii i kuchni – tak najchętniej rodacy spędzają czas w polskich górach. Poszukują przede wszystkim pięknych widoków, świeżego powietrza i wyjątkowego mikroklimatu. Ważna jest też infrastruktura i dodatkowa oferta regionu - dobre restauracje i hotele oraz atrakcje kulturalne i sportowe.
Sposobów by poradzić sobie z upałem w ciągu dnia jest mnóstwo, jednak co zrobić kiedy noce pod kołdrą okazują się zbyt gorące, a otwarte okno nie przynosi ulgi? Latem spokojny i nieprzerwany sen może przychodzić z trudem. Na co zwracać uwagę, by gorące noce nie okazały się letnim koszmarem?
Wiatr, słona woda, promienie słoneczne, tak przez nas lubiane podczas wakacyjnego wypoczynku mogą zaszkodzić skórze i spowodować przyspieszenie procesu jej starzenia. Jak rozpoznać oznaki negatywnego oddziaływania promieniowania UV i jak się przed nimi zabezpieczyć?
Zaczyna się lato, nadciągnęły już pierwsze w tym roku fale upałów. I choć większość z nas spragniona jest wakacji, słońca i odpoczynku na świeżym powietrzu, to wysokie temperatury mogą dać się poważnie we znaki. Jak uniknąć poważnych komplikacji ze zdrowiem, związanych z upałami?
Wraz z nadejściem lata i upałów na ulicach pojawiły się popularne wśród Polek klapki japonki. Niestety to co modne, nie zawsze jest dla nas dobre. Japonki jednak nie są zdrowe dla naszych stóp.
Podczas wakacyjnych wyjazdów znacznie ograniczamy liczbę wykonywanych zabiegów kosmetycznych. Ze względu na wagę bagażu najczęściej zabieramy ze sobą tylko niezbędne preparaty. Nie chcemy również tracić czasu, który potrzebny jest np. na wykonanie kąpieli i dokładnego peelingu stóp.
Klapki oraz japonki, w których tak chętnie chodzimy latem, kojarzą nam się z wygodą i subtelnym podkreśleniem eleganckiego pedicure. Jak się jednak okazuje, właśnie w tym okresie powinniśmy przyłożyć więcej uwagi do pielęgnacji stóp, a w szczególności pięt. Zadbane stopy to wizytówka zarówno kobiet, jak i mężczyzn.
Złota, brzoskwiniowa, oliwkowa, a nawet czekoladowa – opalenizna może mieć różne odcienie, ale wszystkie je łączy jedno – szybko znikają. Tymczasem skóra muśnięta słońcem to wakacyjna pamiątka, którą chciałybyśmy zachować jak najdłużej. Dlatego podpowiadamy, jakie triki warto stosować, aby ją zatrzymać.