Odkryto nową potencjalną strategię w leczeniu lęku. Modyfikowane chemicznie inhibitory enzymu COX-2 naturalnie aktywują naturalne endokannabinoidy u myszy bez skutków ubocznych dla przewodu pokarmowego.
Badania wykazały, że młodzi ludzie, których cechuje większa otwartość i stabilność emocjonalna, są szczęśliwsi w późniejszym życiu.
Przedstawionych niedawno siedem powodów, dla których warto uprawiać seks, nie zamyka długiej listy korzyści z miłości fizycznej. Prezentujemy kolejne „benefity" z regularnych łóżkowych igraszek.
Kreatywność w poczuciu humoru wzrasta, gdy ogarnia nas podświadomy lęk przed śmiercią, wynika z nowych badań.
Pacjentom zmagającym się z chorobą Alzheimera polecane są lecznicze zioła.
Jakkolwiek poziom libido zmienia się wraz z wiekiem, nie oznacza to, że seniorzy przestają mieć ochotę na seks. Badania wykazały, że aktywność seksualna dojrzałych i starszych ludzi jest zwykle zaburzana z powodu chorób i zażywanych leków.
Witamina B6 nie może być przechowywana w organizmie, dlatego ważne jest, aby dostarczać jej odpowiednią ilość dzięki diecie i - w razie potrzeby - suplementom.
Stres, bezsenność lub lęk mogą być leczone bez medykamentów - okazuje się, że mruczenie kota ma walory terapeutyczne.
Nowe badania sugerują, że nauczenie się skutecznego radzenia sobie ze stresującymi życiowymi wyzwaniami może pomóc obniżyć ryzyko udaru mózgu, zwłaszcza u osób w starszym wieku.
Korzystanie jednocześnie z wielu urządzeń nowych technologii - np. granie na komputerze podczas oglądania telewizji - jest związane z objawami lęku i depresji, odkryli naukowcy.
Niektórzy mężczyźni nerwowo reagują, gdy dostrzegają u siebie pierwsze objawy łysienia, niemniej jednak w ogólnym odbiorze nie jest niczym dziwnym gdy panowie tracą włosy - w przypadku kobiet taka sytuacja kojarzona jest z chorobą.
Samopomoc nie jest sposobem na wyleczenie choroby depresyjnej na własną rękę, ale może przyczynić się do przyspieszenia powrotu do zdrowia i utrzymania korzyści z leczenia.
Większość z nas intuicyjnie wie, że śpiew podnosi na duchu, teraz badania naukowe wykazały, że naprawdę tak właśnie się dzieje.
Codziennie używamy języka, aby wyrazić nasze emocje, ale i odwrotnie - język wpływa na to, co czujemy. Dwa nowe badania opublikowane w magazynie Psychological Science, ukazują w jaki sposób zachodzą interakcje między językiem i emocjami oddziałującymi na nasze samopoczucie.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że 450 mln osób na świecie ma problemy ze zdrowiem psychicznym, które odpowiadają za niemal 20% ciężaru chorób w Europie. Co czwarta osoba zmierzy się na pewnym etapie swojego życia z problemem dotyczącym zdrowia psychicznego, a jednym z najpowszechniejszych schorzeń jest lęk, który wpływa na naszą zdolność radzenia sobie w życiu codziennym i utrzymywania relacji z otoczeniem.