Bycie otyłym znacznie zwiększa rozwoju zaburzeń psychicznych. Dotyczy to wszystkich grup wiekowych, przy czym kobiety są bardziej narażone niż mężczyźni, ostrzegają eksperci z Uniwersytetu Medycznego w Wiedniu.
Nowotwory stanowią w Polsce pierwszą przyczynę zgonów wśród kobiet w średnim wieku i drugą wśród mężczyzn. Choruje na nie około 360 tysięcy Polaków. Z pomocą coraz częściej przychodzi im także psychoonkologia, pozwalająca na skuteczniejszą walkę z chorobą. Zapewnienie pomocy psychologicznej pacjentom w trakcie leczenia, nawrotów choroby czy podczas rekonwalescencji jest niezwykle istotne.
Trailer horroru "To" ("It") okazał się hitem internetu, ale nie każdy był zachwycony. Prawdziwym klaunom w ogóle nie spodobała się zapowiedź.
Egzema nie jest jedynie problemem skórnym. Choroba może bardzo zmniejszać jakość życia i osłabiać ogólny stan zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego.
Chociaż jesień w pełni, warto jak najwięcej czasu spędzać na łonie natury. Im dłuższy kontakt z przyrodą, tym niższe ryzyko depresji, mówią uczeni.
Nie ma nic dziwnego w tym, że od czasu do czasu doświadcza się niepokoju. Jeśli jednak jakaś trudna sytuacja życiowa się przedłuża i jest się narażonym na długotrwały stres, epizody (często bezpośrednio nieuzasadnionego) strachu powtarzają się doprowadzając do problemów z normalnym funkcjonowaniem i osłabiając jakość życia. Zobacz, jak radzić sobie z niepokojem.
Picasso panicznie bał się fryzjera i obcinania włosów, Michael Jackson nienawidził zarazków, a Matejko kładł się spać wyłącznie przy zapalonej świecy. Okazuje się, że z różnorodnymi fobiami zmaga się aż 60% Europejczyków.
Jak wynika z danych WHO, aż 15 proc. osób w wieku powyżej 60 lat cierpi na jakieś zaburzenie psychiczne.
Jennifer Aniston od lat nie cierpi podróżowania samolotem. Aktorka tak bardzo boi się latać, że nie pomagają jej nawet drinki wypite przed podróżą.
Większość ludzi czegoś się boi, ale w przypadku co 10 osoby ten strach może przerodzić się w fobię. Najczęstsze fobie to strach przed pająkami i wężami, lęk wysokości, strach przed ciemnościami, przebywaniem w tłumie lub ciasnym pomieszczeniu, a także lęk przed ludźmi i zwierzętami. Istnieją też mniej pospolite lęki: koulrofobia (strach przed klaunami), nomofobia (strach przed pozostawaniem bez telefonu komórkowego), strach przed teściami czy fobia długich słów.
Globalny sondaż Reader's Digest wykazał, że w większości krajów dominuje lęk przed samotnością. Polacy należą do tych, którzy boją się jej najbardziej.
Projekt opracowania innowacyjnego leku który ma być w terapii schizofrenii, depresji i lęku otrzymał z budżetu państwa dofinansowanie w wysokości 16,4 mln zł.