Naukowcy twierdzą, że odkryli, dlaczego ludzie uzależniają się od leków takich jak valium, innych antydepresantów, środków zmniejszających napięcie mięśniowe i tabletek nasennych.
W krajach unijnych liczba osób potrzebujących pomocy psychiatrycznej sięga 50 mln, tj. około 11% ludności. W naszym społeczeństwie dominuje przekonanie, że choroby psychiczne przynoszą wstyd chorującym oraz ich najbliższym i w związku z tym zazwyczaj są ukrywane przed innymi ludźmi.
Depresja czasami postrzegana jest jako normalny objaw starzenia. To niepokojące, bowiem pozostawiona bez leczenia potęguje prawdopodobieństwo niepełnosprawności, umieszczenia w domu opieki, czy nawet śmierci.
Stresu nie da się uniknąć, co więcej jego obecność w naszym życiu może mieć pozytywne skutki. Pod wypływem stresu łatwiej się mobilizujemy, często sprawniej pracujemy. Jednak warunkiem dopingującego wpływu stresu jest to, że umiemy nad nim panować.
W tym roku 18 października już po raz 7 obchodzony jest Światowy Dzień Menopauzy. Święto ustanowione przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i Międzynarodowe Towarzystwo Menopauzy (IMS) ma na celu zwrócenie uwagi na problemy związane z klimakterium oraz sposoby walki z jego objawami i następstwami.
Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez "Rzeczpospolitą", Polacy najbardziej boją się chorób osób bliskich. Dalsze miejsca na liście obaw zajmują lęk przed własną chorobą i śmierć kogoś z rodziny.