Dobre odżywianie się, ćwiczenie i utrzymywanie dobrego zdrowia fizycznego pomaga mózgowi w starzeniu się w zdrowiu.
Chcesz poprawić sobie nastrój i zyskać energię? Jest na to naprawdę prosty sposób - poświęć chwilę na obejrzenie filmiku z kotami. Efekt jest natychmiastowy.
Mężczyźni, którzy żyją w małżeństwie są zdrowsi niż ich samotni rówieśnicy. W przypadku kobiet jednak takiej ochronnej funkcji związku brak...
Problemy z zasypianiem, częste wybudzanie się, czy bezsenność, to powszechne zaburzenia snu. Niektóre kłopoty z nocnym odpoczynkiem są jednak bardzo nietypowe. Zobacz, jak oryginalne mogą być...
Brytyjscy uczeni zidentyfikowali sześć grup ludzi otyłych. Może to zrewolucjonizować leczenie nadwagi.
Wielu palaczy jeszcze szybciej i chętniej niż zwykle sięga po papierosa, jeśli odczuwają stres lub lęk, ale w dłuższej perspektywie to wcale nie pomaga - okazuje się, że uzyskują skutek przeciwny do oczekiwanego.
Odczuwanie niepokoju to obecnie niemal signum temporis, w przypadku ludzi w starszym wieku może być nie tylko wynikiem określonej osobowości czy życiowych problemów, ale wczesnym wskaźnikiem choroby Alzheimera.
Trudno o dobry sen, gdy coś nas dręczy. Okazuje się jednak, że ta zależność działa w dwie strony - im więcej mamy kłopotów z odpowiednim odpoczynkiem, tym intensywniej zmagamy się z niepokojącymi myślami.
Mówi się, ze utrata bliskiej osoby, to cios w serce. Okazuje się, że nie chodzi tylko o metaforyczne stwierdzenie. Śmierć kogoś, z kim byliśmy związani, rzeczywiście osłabia pracę serca zwiększając ryzyko utraty życia samego żałobnika.
Chcesz odświeżyć nieco wnętrze swojego mieszkania i zastanawiasz się nad kolorem ścian? Wybierz je po dobrym namyśle, bo barwy pomieszczeń, w których spędzasz najwięcej czasu, mają istotny wpływ na twoje samopoczucie i poziom energii.
Robin Williams był we wczesnym stadium choroby Parkinsona, ujawniła jego żona, Susan Schneider.
Strach przed śmiercią jest powszechny i odczuwany naturalnie. Jeśli jednak lęk tego rodzaju nie pozwala normalnie funkcjonować i zaburza postrzeganie rzeczywistości, zwany jest tanatophobią (thanatos - śmierć; phobos - strach). Wyróżniono też nekrofobię, tj. chorobliwy lęk przed osobami umierającymi i zmarłymi.
Dotychczasowe badania dotyczące diety wykazywały, że wegetarianizm raczej sprzyja zdrowiu, osiągnięciu długowieczności i ochronie przed różnymi dolegliwościami. Być może jednak dieta bezmięsna nie jest tak korzystna.
Wiemy już, dlaczego Christoph Waltz zastąpił Billy'ego Boba Thorntona w filmie "Teoria wszystkiego". Przyczyną jest... lęk przed starymi przedmiotami, a nawet przed starszymi ludźmi.
Reklamy działają na konsumenta na różne sposoby, np. odwołują się do zmysłów, wartości rodziny czy idealnego obrazu samego siebie. Bardzo łatwo łapiemy się na te haczyki. Badania pokazują, że 80 proc. konsumentów ulega przekazom reklamowym.