Badacze odkryli ciekawe mechanizmy dotyczące naszych reakcji na stres, odczuwania niepokoju i umiejętności odprężania się. Niektórzy chętniej pozostają w stanie zmartwienia, osłabiając w ten sposób możliwe rozczarowani.
Jeśli masz kiepski nastrój i chcesz się lepiej poczuć, dołącz do jadłospisu te produkty, sprawią, że poprawi się twoje samopoczucie psychiczne.
Na miłość nie ma limitu wiekowego, a lekarze mówią, że zakochanie to stan, który znacznie poprawia zdrowie. Jakby powodów było mało, oto kilka tych zdrowotnych, które powinny zachęcać do związku...
Nikt nie lubi negatywnych informacji, okazuje się jednak, że inaczej reagujemy na nie na różnych etapach życia. W przypadku ludzi starszych ważniejsze są pozytywne wieści i to na nich się skupiają seniorzy, odsuwając od siebie to, co nieprzyjemne.
Problem zbytniego pocenia się jest bardzo wstydliwy i przeszkadza w codziennym życiu, dlatego warto osłabić jego objawy. Sprawdź, jak można zmniejszyć ten kłopot.
Od dawna wiadomo, że regularny wysiłek fizyczny poprawia nastrój i osłabia objawy zaburzeń emocjonalnych, teraz dokładniej przyjrzano się oddziaływaniu treningów na zdrowie psychiczne.
Bylica pospolita (Artemisia vulgaris) to wieloletnia roślina powszechnie występująca w Europie, Azji i północnej Afryce. Chińczycy od wieków stosują jej suszone liście w termopunkturze, tradycyjnej technice leczenia poprzez oddziaływanie ciepłem na odpowiednie punkty na ciele. Bylica jest też dość powszechnie wykorzystywana jako środek pobudzający trawienie i wspomagający menstruację. Sądzi się, że zioło pomaga również w depresji i łagodzi napięcie.
Wiele napisano już o negatywnym wpływie izolacji na stan zdrowia. Ustalono np., że osoby żyjące w samotności częściej umierają z powodu chorób serca, zapadają na demencję czy choroby psychiczne. To nie wszystko. Brak towarzystwa ma również wpływ na kości starszych kobiet.
Zabiegi medyczne wzbudzają niepokój i w związku z tym wielu pacjentów otrzymuje leki osłabiające lęk. Okazuje się, że muzykoterapia może być równie dobrym środkiem uspokajającym.
Nagietek jest powszechnie stosowany w leczeniu drobnych ran, infekcji skóry, użądleń pszczół, oparzeń słonecznych, czy brodawek. Może być też pomocny u pacjentów, którzy przeszli radioterapię.
Osłabienie pamięci nie musi oznaczać rozwoju problemów poznawczych i demencji, może być skutkiem stresu i przewlekłgo zmęczenia.
Jedzenie to jedna z podstawowych przyjemności, dlatego sięgamy po nie w różnych okolicznościach, nie tylko wtedy, gdy po prostu jesteśmy głodni. Dość powszechnym zjawiskiem jest serwowanie sobie jakiejś przekąski, czy całego posiłku, gdy czujemy się zestresowani. To z kolei może prowadzić do nadwagi i otyłości. Zobacz, jak sobie poradzić z „zajadaniem" stresu.
Regularne korzystanie z mediów społecznościowych może chronić zdrowie psychiczne, mówią uczeni z Michigan State University w East Lansing w USA.
Niby nikogo do wyjazdu wakacyjnego nie trzeba zachęcać, a jednak kult pracy staje się na tyle powszechny, że niektórzy niechętnie odpoczywają. W każdym razie, aby być efektywnym zawodowo, trzeba też umieć się relaksować, do tego zaś urlop jest niezbędny. Oto kolejny powód, by udać się „pod gruszę" - poprawisz zdrowie fizyczne i psychiczne samopoczucie.
Jesteśmy jednością psycho-fizyczną, więc jedna sfera oddziałuje na drugą. Jeśli regularnie ćwiczysz, lepiej czujesz się na poziomie emoocjonalnym.