Samotność związana z lockdownem z powodu pandemii skutkuje nasilonymi objawami depresji u seniorów.
Nawyki, takie jak zgrzytanie zębami (bruksizm) towarzyszą zespołowi stresu pourazowego, zaburzeniom obsesyjno-kompulsywnym, czy napadom lęku spowodowanymi stresującymi sytuacjami społecznymi. Bruksizm może skutkować problemami stomatologicznymi.
Pacjenci z chorobami serca, którzy zmagają się z koszmarami sennymi, są pięć razy bardziej narażeni na depresję lub lęk, a także częściej doświadczają trudności ze snem.
W związku z pandemią możliwość przemieszczania się została mocno ograniczona i właściwie niewiele jest otwartych miejsc. Mimo to warto nieco dłużej przebywać na zewnątrz. To skutecznie poprawia nastrój w tym trudnym czasie.
Podczas gdy dobry sen stabilizuje emocje, bezsenna noc może wywołać wzrost poziomu lęku nawet o 30 proc.
Powiedzenie komuś zdenerwowanemu czegoś tak prostego, jak „Rozumiem, dlaczego tak czujesz", może istotnie pomóc jemu/jej poczuć się lepiej.
Lęk oznacza zwiększone tempo rozwoju od łagodnego upośledzenia funkcji poznawczych do choroby Alzheimera.
Pierwsze dni pandemii Covid-19 przyczyniły się do negatywnych skutków dla zdrowia psychicznego wielu ludzi, mówią eksperci z Penn State, jednak odkryto też, że niektóre techniki radzenia sobie - takie jak noszenie masek i skupianie się na trosce o samych siebie - miały związek z dobrym zdrowiem psychicznym.
Seniorzy, którzy uczestniczą w zajęciach grupowych, doświadczali mniej samotności i izolacji społecznej.
W 2020 roku to drugi i ostatni taki dzień. Dla przesądnych to szczęście w nieszczęściu, bowiem piątek trzynastego ma być dniem pechowym, a szczególnie obawiamy się go w tym roku. Dlaczego kojarzymy tę datę z czymś złym?
Lęk, gniew, rozpacz, to naturalne emocje w stresujących chwilach. W warunkach pandemii jeszcze dodatkowo mogą być nasilone. Stąd uczeni radzą, jak lepiej można je regulować, by nie zniszczyć swojego zdrowia - nie tylko emocjonalnego, ale też fizycznego.
Osoby starsze, które przed pandemią Covid 19 zmagały się z poważnymi zaburzeniami depresyjnymi, nie doznają wyższego lęku i innych objawów depresji podczas pandemii.
Japońska herbata Matcha zyskuje na popularność na całym świecie. W rodzimym kraju ma ona już długą historię zastosowań do różnych celów leczniczych, choć wiele z ich nie ma jeszcze naukowego potwierdzenia. Dowiedziono jednak, że Matcha wykazuje działanie osłabiające niepokój.
Już krótkie wprowadzenie do uważności pomaga ludziom radzić sobie z fizycznym bólem i negatywnymi emocjami, wynika z nowego badania uczonych z Yale, Columbia i Dartmouth.
Wydaje się, że zaburzenia lękowe są związane z kilkoma problemami fizycznymi, takimi jak: choroby tarczycy, choroby układu oddechowego, zapalenie stawów i migrenowe bóle głowy.