Przewlekła ekspozycja skóry na światło ultrafioletowe powoduje przedwczesne starzenie się, czyli fotostarzenie. W miarę jak skóra ulega temu procesowi, struktury kolagenu typu I, które znajdują się w skórze właściwej poniżej jej górnej warstwy i zapewniają skórze siłę i wsparcie, ulegają niszczeniu. Prowadzi to do zmarszczek, ścienienia oraz utraty elastyczności skóry i jej „rusztowania"
Lwimi zmarszczkami określa się potocznie pionowe bruzdy, które pojawiają się z biegiem czasu na skórze między brwiami. Twarz osoby, która często marszczy czoło, nabiera w pewnym wieku ponurego, lekko złowrogiego wyrazu. Pocieszające jest to, że nie każdego z nas to czeka, ale warto wiedzieć co zrobić, kiedy pojawią się lwie zmarszczki.
Czy powiększanie ust boli? Jak długo utrzymują się jego efekty i czy usta po zabiegu naprawdę zawsze wyglądają nienaturalnie? Zdjęcia nieudanych zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego nasiliły obawy przed zdawałoby się, że prostą procedurą. Na ile są one uzasadnione?
Cienie i sińce pod oczami wbrew pozorom mogą być zmorą nie tylko zmęczonych, niewyspanych osób. Efekt ciemnego koloru często wywołany jest czynnikami, na które nie mamy dużego wpływu, takimi jak budowa anatomiczna i metabolizm, które są warunkowane genetyczne, a także proces starzenia się, czy zaburzenia krążenia.
Problemy ze stawami – najczęściej kolanowym lub biodrowym – to coraz bardziej powszechna dolegliwość. Wbrew pozorom dotyka ona nie tylko osoby starsze, ale i ludzi młodych, u których bywa następstwem urazów. Od pewnego czasu niewielkie zmiany zwyrodnieniowe, które nie kwalifikują się do operacji, leczy się poprzez iniekcje kwasu hialuronowego.
Każdy chce wyglądać pięknie i czuć się dobrze w swoim ciele, aby to osiągnąć spora część osób decyduje się na zabiegi upiększające. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby pacjenci udawali się do odpowiednich miejsc i byli poddani odpowiedniemu, rzetelnemu wywiadowi lekarskiemu. Niestety coraz częściej ludzie decydują się także na domowe sposoby upiększania, albo zachęcające promocje w niesprawdzonych, gabinetach estetycznych. Jak wystrzegać się zagrożeń czyhających na rynku medycyny estetycznej?
Skóra wokół oka jest bardzo delikatna i wymaga szczególnego traktowania. Z biegiem lat bardziej widoczne stają się problemy, które jej dotykają – cienie, worki, opadające powieki czy zmarszczki. Domowe sposoby walkę z tymi problemami mogą nie przynieść efektów. Może się okazać, że potrzebne będą zabiegi medycyny estetycznej. Jak radzić sobie z najczęstszymi mankamentami w okolicach oczu opowiada dr Przemysław Styczeń, lekarz medycyny estetycznej.
Kwas hialuronowy i botoks to jedne z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej ostatnich lat. W teorii znane jest nam ich odmładzające działanie, ale czy wiedzielibyśmy, który z nich byłby lepszy dla naszej cery? W jakich przypadkach lepiej zadziała botoks, a kiedy więcej korzyści przyniesie nam zastosowanie kwasu hialuronowego?
Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie ludzkim w postaci soli sodowej. Jego podstawową funkcją jest wiązanie wody, dzięki czemu skóra jest nawilżona i elastyczna. Wspomaga także proces gojenia ran i regeneracji naskórka. Kiedy organizm jest młody wytwarza wystarczającą ilość kwasu hialuronowego, jednak z wiekiem staje się go coraz mniej. Co nam wtedy grozi i jak temu zapobiec?
Preparaty wypełniające w zdecydowanej większości oparte są na kwasie hialuronowym. Jest to substancja naturalnie występująca w naszej skórze, a jej głównym zadaniem jest wypełnienie tkanki oraz utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia. O tym dlaczego to właśnie zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są obecnie jednymi z najpopularniejszych opowiada dr n. med. Krzysztof Jakubowski, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej.
Firma, marka, cena, działanie. Czasami wybór kremu do pielęgnacji twarzy do najprostszych nie należy. Poza dobraniem go do naszej cery i wieku, należy również zwrócić uwagę na skład. Czego zatem szukać?
Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego już od wielu lat cieszą się dużą popularnością. Przemawia za nimi możliwość uzyskania szybkiego i satysfakcjonującego efektu oraz bezpieczeństwo. Jednak, tak jak w przypadku wszystkich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, ryzyko wystąpienia powikłań istnieje zawsze. Czy jesteśmy w stanie je zminimalizować? Oczywiście. Wystarczy tylko pamiętać o 4 najważniejszych sprawach.
Kiedy słyszysz o zabiegach na usta myślisz o przesadzonym „karpim pyszczku”? W zasadzie nie ma co się temu dziwić – codziennie jesteśmy bombardowani zdjęciami celebrytów, którzy zdarza się, że nie mają umiaru w korzystaniu z medycyny estetycznej. Trzeba jednak pamiętać, że zabiegi na okolice ust to nie tylko powiększanie do dużych rozmiarów, ale również korekcja asymetrii, czy modelowanie lub nawilżanie, które wpływają zarówno na wygląd, jak również na samoocenę pacjentów.
Przychodzi taki dzień, gdy odbicie w lustrze przestaje cieszyć tak, jak dawniej. Skóra pokrywa się siateczką zmarszczek, bruzdami, a owal nie przypomina kształtu sprzed lat. Możemy czekać, aż ten dzień nadejdzie z założonymi rękami, ale możemy też zacząć działać i znacząco jego nadejście opóźnić. Jak? Oto top zabiegów dla skóry dojrzałej.
Wszystkie kobiety chcą wyglądać pięknie i młodo. Medycyna estetyczna daje ku temu wiele możliwości i metod, a każde z nich mają swoje wady i zalety. Jeśli nie masz czasu na rekonwalescencję i ewentualne powikłania, boisz się inwazyjnych zabiegów odmładzających, a jednocześnie oczekujesz szybkich efektów, idealne dla Ciebie będą zabiegi z użyciem botoksu oraz kwasu hialuronowego.