Jeszcze tylko do końca sierpnia można zapisywać się na drugą edycję bezpłatnego kursu stosowanej psychologii społecznej i opieki zdrowotnej w Collegium Civitas. Organizatorzy zapraszają wszystkie osoby w wieku 45+ zajmujące się osobami starszymi i przewlekle chorymi, także zawodowo: pracowników opieki społecznej, organizacji pozarządowych, przychodni, szpitali i hospicjów. Kurs jest realizowany w ramach programu Collegium Civitas „Edukacja przez Całe Życie” współfinansowanego przez Unię Europejską. Zajęcia ruszają już 12 września.
Na przestrzeni ostatnich lat posiadanie prawa jazdy przestało być traktowane jako dodatkowy atut. Rozwój cywilizacyjny doprowadził do sytuacji, w której niewielka, plastikowa karta to standardowe wyposażenie każdego portfela pełnoletniej osoby.
6 maja w Gdańsku odbędą się bezpłatne warsztaty przeznaczone dla osób bezrobotnych powyżej 40 roku życia, które po dłuższej przerwie chciałyby powrócić na rynek pracy.
Mam psa - chcę pomagać -pod takim hasłem zorganizowane zostaną w Poznaniu dwudniowe warsztaty z dogoterapii. Impreza odbędzie się w dniach 20-21 października 2007. Będzie to niepowtarzalna szansa dla osób zainteresowanych terapią z udziałem psów na zdobycie nowej wiedzy i kontakt ze specjalistami w tej dziedzinie. Głównym celem kursu jest ukazanie, jak trudnym, ciężkim i odpowiedzialnym zajęciem jest pomaganie chorym poprzez kontakt z psem.
Podczas sześciomiesięcznych kursów część kobiet uczestniczących w projekcie "TOP 50 Talenty Odkryte Po 50-ce" stworzyło naprawdę interesujące biznesplany, które zostały dofinansowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.
W dniach od 21 do 23 listopada w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika odbędzie się po raz pierwszy w Toruniu Europejski Dzień Języków - European Day of Languages, organizowany przez Europejskie Forum Studentów AEGEE–Toruń.
Instytut Postępowania Twórczego oraz Wyższa szkoła Humanistyczno – Ekonomiczna w Łodzi organizuje bezpłatne szkolenia z zakresu obsługi komputera, języka angielskiego oraz zagadnień dotyczących kobiecego biznesu i rynku pracy. Projekt jest przeznaczony dla kobiet w wieku powyżej 45 roku życia, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy i zameldowanych na terenie województwa łódzkiego.
W czasach szybkiego postępu technicznego, gdy znaczna część informacji rozpowszechniana jest w formie elektronicznej, a wiele instytucji (w tym banki i urzędy) oferuje usługi za pomocą sieci Internet, niejeden ze współczesnych seniorów napotyka na szereg problemów i może czuć się nieco zagubiony. Fizyczny brak dostępu do komputera oraz brak umiejętności jego obsługi i poruszania się w Internecie ograniczają możliwości korzystania z informacji udostępnianych za pośrednictwem nowoczesnych technologii. Projekt "e-Senior, czyli mędrzec XXI wieku", umożliwia trójmiejskim seniorom zarówno dostęp do narzędzi, jak i wiedzy zawartej w Internecie.