W trakcie zakończonych wczoraj w Warszawie 21. Targów Książki Edukacyjnej Edukacja XXI zainaugurowano program społeczny „Dobra Książka na Wschód”, do którego przystąpiło kilka polskich wydawnictw. W trakcie targów przeprowadzono zbiórkę książek wśród wydawców. Organizatorami akcji są Polska Izba Książki i Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie.
Jeśli nie wiesz czego się spodziewać po najnowszej książce Wojciecha Cejrowskiego, zmieszaj "Życie seksualne dzikich", "Sto lat samotności" oraz "Autostopem przez galaktykę" w równych proporcjach. Wyjdzie z tego reportaż magiczny z ogromnym poczuciem humoru. "Gringo nad Rio Anaconda" to kolejna po "Gringo wśród dzikich plemion" książka o podróżach po fascynujących krajach Ameryki Południowej i Środkowej.
W ramach uruchomionej przed wakacjami kampanii Czytaj oryginały rozpoczyna się nowy projekt, do którego zaproszone są biblioteki, a szczególnie biblioteki szkolne.
Już wkrótce odwiedzi Polskę amerykański prozaik John Irving, autor tak znanych powieści jak „Świat według Garpa” czy „Hotel New Hampshire”. 10 i 11 września pisarz spotka się z czytelnikami w jednej z warszawskich księgarni oraz na Politechnice Warszawskiej. Spotkania poprowadzą: Mariusz Czubaj - dziennikarz "Polityki" oraz Marzena Rogalska.
Dla mnie, czytelnika tej książki, syna kresowej wiejskiej nauczycielki i policjanta z miasteczka powiatowego, w którego pobliżu znajdowały się Żyrowice, książka braci Maziejuków "Cmentarz unicki w Terebeli" stanowi powód do wielu wspomnień. Najważniejsze jest to o Madonnie żyrowickiej.
"Głos osób starszych. Siła przyszłości!" to nowa publikacja Forum 50+. Na 109 stronach zamieszczono 15 tekstów zgrupowanych w trzech blokach - raporty, opracowania badań, prace członków Forum 50+.
Bestsellerem na rynku amerykańskim stała się książka „Za grosze. Pracować i (nie) przeżyć”. Jej autorką jest amerykańska dziennikarka i pisarka Barbara Ehrenreich, która przez dwa lata pracowała jako kelnerka w barze, salowa, pracownik sieci Wal – Mart i sprzątaczka, otrzymując za swoją pracę ok. 7 dolarów za godzinę.
Muminki to białe, sympatyczne stworki o krągłych brzuszkach zamieszkujące baśniową krainę pełną dobra, ciepła i tolerancji. Świat Muminków stworzyła zmarła w 2001 roku szwedzka pisarka i malarka Tove Marika Jansson. Gdyby żyła, dziś obchodziłaby 92 rocznicę urodzin.
Do końca wakacji w przypałacowym parku dworskim w Wilanowie działa punkt, gdzie można wypożyczyć książkę, aby poczytać ją w trakcie przechadzek po ścieżkach i alejkach – wszystko to nieodpłatnie, wystarczy pokazać bilet wstępu do parku. Akcja czytelnicza „Parkowanie z książką” jest wspólnym przedsięwzięciem Muzeum, redakcji „Literatury na świecie” i kilku wydawnictw.
Doktor Sunit „Sonny” Seth pracuje w szpitalu w indyjskiej dzielnicy Nowego Jorku. Pewnej nocy pod jego opiekę trafia niezwykły pacjent: Człowiek Transplant. Jego ciało przyjęło już siedem przeszczepów kluczowych organów. Jednak ów człowiek ze swej ułomności zrobił zaletę. Jako polityk w Indiach – kraju podziałów religijnych i etnicznych – jest jedynym prawdziwym reprezentantem wszystkich obywateli. Okazuje się bowiem, że dawcami przeszczepów byli przedstawiciele różnych kultur.
„Podanie o miłość” Katarzyny Grocholi to zbiór dziesięciu opowiadań zawdzięczający tytuł jednemu z nich. Miłość stanowi dla nowel temat przewodni, nie chodzi tu jednak tylko o uczucie między kobietą i mężczyzną, ale również o więzi łączące rodzinę, przyjaciół i w ogóle o typowo ludzkie potrzeby akceptacji, troski o kogoś, czułości.
Znany z roli Jamesa Bonda aktor Sean Connery pisze książkę, która będzie połączeniem historii Szkocji z autobiograficznymi anegdotami autora. Connery'ego w pisarstwie wspomaga Murray Gregor - pisarz i twórca filmowy.
Książka jest zbiorem krwistych, ironicznych i bezlitosnych felietonów pisanych przez Mistrza w 2005 i 2006 roku do Tygodnika Powszechnego. Lem nie oszczędza w swoich felietonach nikogo: ani polityków, ani mód literackich, ani tak zwanych "opiniotwórczych środowisk".
Szybkość dostępu do informacji, myśli i idei ma w dzisiejszych czasach pierwszorzędne znaczenie. Przemiany kulturowe są coraz szybsze. W zglobalizowanym świecie Polacy nie mogą sobie pozwolić na bierność w poszerzaniu i aktualizowaniu swojej wiedzy. Jeśli mamy konkurować z innymi narodami, musimy mieć natychmiastowy dostęp do najbardziej aktualnych myśli i idei powstających na świecie. Akcja "Czytaj oryginały" ma na celu promowanie wśród Polaków czytelnictwa pozycji napisanych w językach obcych.
W ostatnich dniach czerwca do księgarń trafiła książka pt. "Rasa drapieżców. Teksty ostatnie" - zbiór ostatnich felietonów i artykułów zmarłego przed trzema miesiącami Stanisława Lema.