Ponad 800 stron przeczytanych w kilka dni - to nie tyle osiągniecie czytelnicze, co świadectwo arcymistrzowskiego warsztatu twórcy, znak charakterystyczny króla literackich bestsellerów. Król jest oczywiście tylko jeden. To Stephen King - najbardziej poczytny pisarz na świecie. Jego najnowsza książka „Dallas ‘63" ukazała się na początku listopada. I zapewne podobnie jak ponad 50 poprzednich stanie się sprzedażowym hitem.
3 listopada w trakcie krakowskich Targów Książki poznaliśmy listę tegorocznych laureatów konkursu Książka Audio Roku. Spośród prawie 60 nominowanych tytułów jury wybrało najlepsze książki do słuchania wydane w 2010 roku. Jak podkreślił Janusz Kukuła, wybitny reżyser Teatru Polskiego Radia i jednocześnie członek jury konkursu, obserwujemy coraz wyższy poziom nagrań.
„Dallas ‘63" odwołuje się do klasycznego motywu literatury fantastycznej, czyli podróży w czasie. Korzystając z tajemniczego portalu, główny bohater opowieści cofa się do 1958 roku i podejmuje próbę powstrzymania zamachu na prezydenta Johna F. Kennedy'ego. Ten prosty pomysł w rękach Kinga staje się pretekstem do odmalowania na blisko 900 stronach klimatu Stanów Zjednoczonych lat 60., reinterpretacji mitu o śmierci amerykańskiego prezydenta oraz stworzenia alternatywnej wersji historii.
Pod hasłem "W poszukiwaniu utraconych światów" odbywa się 3. Międzynarodowy Festiwal Literatury im. Josepha Conrada- Conrad Festival 2011. Impreza potrwa od 2 do 6 listopada br. w Krakowie.
Do 31 października czytelnicy mogą głosować na „Książkę Historyczną Roku". Głosowanie internetowe jest związane z trwającym konkursem „Książka Historyczna Roku", ogłoszonym już po raz czwarty przez Telewizję Polską, Polskie Radio i Instytut Pamięci Narodowej.1
Od 3 do 6 listopada w Krakowie rządzić będa książki. Hasłem przewodnim jubileuszowej, 15. edycji Targów, które odbędą się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego stały się słowa Umberto Eco - Nie myśl, że książki znikną.
Matka legendarnego gracza koszykówki NBA Michaela Jordana Deloris Jordan, autorka światowych bestsellerów książkowych, światowa działaczka charytatywna przyjechała z dwudniową wizytą do Polski.
Książka przebyła niebywale długą drogę, żeby wyglądać tak jak teraz. Obecnie wyróżniamy dwie główne formy książki - wersję papierową i elektroniczny tekst, czyli e-book. Czy nowoczesna, elektroniczna wersja książki wyprze jej papierową „starszą siostrę" z obiegu?
Choć zawsze o tym marzyła, Maria Ulatowska dopiero na emeryturze postanowiła, że... napisze książkę. Spróbowała i jakoś poszło - jej debiutancka powieść „Sosnowe dziedzictwo" właśnie trafia na księgarskie półki. To historia, o której każdy z pewnością pomyśli: chciałbym, żeby była moja... Prezentujemy wywiad z Marią Ulatowską, autorką książki „Sosnowe dziedzictwo”.
Ozzy Osbourne postanowił napisać książkę na podstawie swoich medycznych komentarzy w magazynie "Rolling Stone" oraz w brytyjskim "Sunday Times".
Węgierski pisarz György Spiró laureatem Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus za 2009 rok
W dniach 25-28 listopada w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbędą się Targi Książki Historycznej. Wydarzeniu towarzyszą liczne imprezy, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych.
Dzisiaj w Krakowie rozpoczęły się 14. Targi Książki, największa – obok targów warszawskich – tego typu impreza w Polsce. Dla czytelników właściwe targi zaczną się jednak w piątek, 5 listopada. Zaplanowano dziesiątki spotkań z pisarzami, konkursy i oczywiście prezentacje nowości wydawniczych. Tegoroczne motto targów to cytat z Williama Whartona: "Godzina czytania jest godziną skradzioną z raju"
W Krakowie, w wieku 90 lat zmarł po długiej i ciężkiej chorobie Ludwik Jerzy Kern - pisarz, poeta, autor literatury dla dzieci i młodzieży, publicysta, uwielbiany przez czytelników wielu pokoleń.
Mary Gooch ma czterdzieści trzy lata, męża, niezbyt ciekawą pracę. A przede wszystkim - ma ciało. Bardzo dużo ciała. Tak dużo, że całe jej życie kręci się wokół niego. I nie jest ważne to, że mąż kocha ją taką, jaka jest. A raczej - taką, jaka była, zanim zaczęła się od niego oddalać, pogrążając się w bezsilnej kontemplacji „tłustego potwora", jak zwykła siebie nazywać.